Emery pod wrażeniem Legii. To szczególnie docenił

Od sensacyjnego zwycięstwa nad Aston Villą (3:2) Legia Warszawa rozpoczęła Ligę Konferencji Europy. Z uznaniem o grze ekipy ze stolicy Polski w rozmowie z legionisci.com wypowiedział się szkoleniowiec gości, Unai Emery.

Szymon Michalski
Unai Emery PAP / Leszek Szymański / Unai Emery
Chyba mało kto przewidywał tak optymistyczny początek w wykonaniu Legii Warszawa. Już w 3. minucie meczu Paweł Wszołek wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Goście szybko jednak odpowiedzieli, bo już trzy minuty później.

Następnie doszło do wymiany cios za cios. Ostatecznie z trzech punktów mogli cieszyć się gospodarze, którzy pokonali faworyzowaną Aston Villę 3:2.

Pod wrażeniem postawy Legii Warszawa był trener ekipy przyjezdnej, Unai Emery. Znany i doświadczony szkoleniowiec docenił taktykę polskiego zespołu na mecz z jego drużyną.

- Legia miała znakomity plan i zawodników, którzy go realizowali. Powstrzymywali nas skutecznie. My też mieliśmy założenia, ale to gospodarze zdobyli komplet punktów - powiedział Emery dla portalu legionisci.com.

Dodatkowym atutem legionistów była widownia. Komplet widzów dopingował swoich ulubieńców, co zdaniem hiszpańskiego trenera dało pozytywnego "kopa" piłkarzom miejscowej drużyny.

- To pokazuje, jak bardzo zmotywowana jest drużyna, gdy ma wsparcie trybun. To się ziściło. Grało nam się ciężko, a Legia zaprezentowała się z bardzo dobrej strony - podsumował Unai Emery.

Przypomnijmy, że następne spotkanie w Lidze Konferencji Europy Legia Warszawa rozegra 5 października. Wówczas jej rywalem będzie AZ Alkmaar.