Prześmiewczy wpis piłkarza Atalanty po meczu z Rakowem

Po meczu z Rakowem piłkarzom Atalanty Bergamo dopisywały humory, co zresztą nie dziwi. Świadczą o tym słowa Martena de Roona.

Szymon Michalski
piłkarze Atalanty Bergamo / wpis Martena de Roona PAP/EPA / Michele Maraviglia / Marten de Roon/Twitter / piłkarze Atalanty Bergamo / wpis Martena de Roona
Po jednostronnym spotkaniu Atalanta Bergamo pokonała Raków Częstochowa 2:0 w meczu 1. rundy Ligi Europy. Wynik jest jak najbardziej sprawiedliwy - od początku meczu to gospodarze byli stroną przeważającą.

O tym, że Raków był bezradny, najlepiej świadczą statystyki. Goście z Częstochowy przez całe spotkanie oddali raptem jeden celny strzał, przy jedenastu piłkarzy Atalanty.

W związku z tym nie dziwi fakt, że gra przez większą część spotkania toczyła się na połowie Rakowa. Fakt ten postanowił wykorzystać Marten de Roon, piłkarz Atalanty.

Holenderski pomocnik zamieścił na platformie X (dawny Twitter) mapę "cieplną", która obrazuje, w których częściach boiska piłkarz był obecny w trakcie spotkania. 32-latek miejsca, w których spędził najwięcej czasu, podpisał jako... toaleta.

"Dla ludzi zastanawiających się, dlaczego uciekłem z boiska..." - napisał de Roon. Dodajmy, że Holender zszedł z boiska w 62. minucie spotkania. Wcześnie, bo jeszcze w pierwszej połowie meczu, został ukarany przez sędziego żółtą kartką za faul.

Po zwycięstwie nad Rakowem Częstochowa Atalanta Bergamo zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy D. Następnym rywalem włoskiego klubu będzie Sporting Lizbona.