Wybudowali stadion za 130 milionów. Czas na remont

Już wkrótce obiekt, na którym swoje mecze rozgrywa Zagłębie Lubin, doczeka się modernizacji. To pierwsza renowacja od momentu powstania stadionu.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
stadion Zagłębia Lubin WP SportoweFakty / Bartosz Zimkowski / Na zdjęciu: stadion Zagłębia Lubin
Około 130 milionów złotych kosztowało wybudowanie stadionu dla KGHM Zagłębia Lubin. Obiekt ten powstawał w latach 2008-2010, lecz od tego czasu nie doczekał się większych renowacji. Do teraz.

Oficjalna strona klubu poinformowała, że już wkrótce na stadionie rozpoczną się zmiany, które mają wpłynąć na komfort kibiców. Mowa o wymianie krzesełek.

"Macierzysty obiekt Miedziowych zyska kolorystkę zgodną z barwami klubowymi" - czytamy. I tak na trybunach dominować będą krzesełka koloru pomarańczowego (50 proc. wszystkich siedzeń).

ZOBACZ WIDEO: "Król Zlatan". Nie uwierzysz, na jaki pomysł wpadł Ibrahimović

Pozostałą część podzielono pomiędzy barwy białą i zieloną. Warte odnotowania jest również to, że na trybunie głównej zostaną zachowane czarne krzesełka, tworzące napis "KGHM".

- Naszym celem jest ożywienie obiektu, inwestujemy w infrastrukturę, ale robimy to wedle określonej filozofii, budując więź fanów z klubem. Jednocześnie zapewniamy kibiców, że proces modernizacji będzie realizowany w sposób minimalizujący zakłócenia podczas nadchodzących meczów - powiedział dla oficjalnej strony klubu Michał Kielan, prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A.

Wymiana siedzisk i oparć ma zostać przeprowadzona w przerwach pomiędzy domowymi meczami Zagłębia.

Przypomnijmy, że obiekt w Lubinie może pomieścić ponad 16 tysięcy kibiców.

Zobacz także:
Emery pod wrażeniem Legii
Włoskie media po klęsce Rakowa

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×