Zamieszanie w meczu rywali Legii. Znany trener to powiedział i szybko pożałował

W drugim meczu grupy E, w której występuje Legia Warszawa, AZ Alkmaar prowadziło ze Zrinjski Mostar do przerwy aż 3:0. W studiu trener Dick Advocaat w niepochlebnych słowach wypowiedział się na temat klubu z Bośni. Szybko jednak tego pożałował.

Mateusz Kozanecki
Dick Advocaat i Zvonimir Kozulj Getty Images / Jan Mulder/BSR Agency / Robbie Jay Barratt - AMA / Na zdjęciu: Dick Advocaat i Zvonimir Kozulj
HSK Zrinjski Mostar było skazywane na porażkę w starciu z AZ Alkmaar. Holenderski klub szybko wypracował sobie aż trzybramkową przewagę i wydawało się, że spotkanie 1. kolejki Ligi Konferencji Europy zakończy się deklasacją.

Obecny w studiu telewizyjnym trener Dick Advocaat nie miał litości dla piłkarzy z Bośni. W mocnych słowach wypowiedział się na ich temat.

- To niezrozumiałe, jak takie drużyny mogą występować w europejskich pucharach - wypalił szkoleniowiec na wizji.

Jak się później okazało, doświadczony trener wypowiedział się zbyt szybko. W drugiej połowie na boisku pojawił się Zvonimir Kozulj i to były gracz Pogoni Szczecin odwrócił losy rywalizacji.

Strzelił dwie bramki i zaliczył asystę, a jego klub sensacyjnie zwyciężył 4:3. To jedna z większych niespodzianek w europejskich pucharach w ostatnim czasie.

W sieci momentalnie zawrzało. Kibice z Bośni wypominali Advocaatowi słowa, które wypowiedział w przerwie.

Odnotujmy, że HSK Zrinjski Mostar zostało jednocześnie liderem grupy E. Tuż za Bośniakami znalazła się Legia Warszawa, która pokonała Aston Villę (3:2).