Leao uciekł Dawidowiczowi. AC Milan wrócił do zwyciężania

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Matteo Bazzi / Mecz Serie A: AC Milan - Hellas Werona
PAP/EPA / Matteo Bazzi / Mecz Serie A: AC Milan - Hellas Werona

Wcześnie zdobyta bramka przez Rafaela Leao zdecydowała o skromnym zwycięstwie 1:0 AC Milanu z Hellasem Werona. Paweł Dawidowicz rozegrał pełne spotkanie i nie uratował zespołu w decydującej akcji.

W tym artykule dowiesz się o:

Gradobicie, wichura, ulewa - to wszystko w połączeniu utrudniło rozpoczęcie meczu Milanu z Hellasem Werona zgodnie z harmonogramem. Piłkarze ukryli się w szatni, zamiast rozgrzewać się, a publiczność przez pewien czas mogła obawiać się, że spotkanie zostanie odwołane. Ostatecznie starcie rozpoczęło się z 25-minutowym opóźnieniem.

Rossoneri otworzyli sezon serią trzech zwycięstw, ale później nastąpiło hamowanie. W derbach della Madonnina ponieśli bolesną porażkę 1:5 z Interem. W następnym meczu z Newcastle United co prawda miażdżąco przeważali, ale nie potwierdzili tego golem, co skończyło się rozczarowującym, bezbramkowym remisem.

Nieskuteczni we wtorek byli między innymi Rafael Leao i Olivier Giroud. W sobotę obaj przyczynili się do otwarcia wyniku już w 8. minucie. Francuz posłał podanie prostopadłe między innymi obok Pawła Dawidowicza. Rafael Leao odebrał je, ruszył energicznie w kierunku bramki i pokonał w sytuacji sam na sam Lorenzo Montipo. W ten sposób Milan zdobył prowadzenie 1:0.

Drużyna z Mediolanu miała przewagę w posiadaniu piłki przez całą pierwszą połowę, ale skończyło się na jednym golu Rafaela Leao. Tym samym Hellas miał jeszcze szansę na uratowanie wyniku po przerwie. Już w pierwszej połowie była możliwość wyrównania, ale Marco Sportiello nie dał się pokonać strzałem z bliska.

AC Milan starał się kontrolować wydarzenia po przerwie, a najlepszej szansy na zdobycie drugiego gola nie wykorzystał Christian Pulisić. Amerykanin w 72. minucie ograł Pawła Dawidowicza, ale nie pokonał swoim strzałem Lorenzo Montipo. Do końca nie doszło do wyrównania i skromna wygrana 1:0 Milanu stała się faktem.

AC Milan - Hellas Werona 1:0 (1:0) 1:0 - Rafael Leao 8'

Milan: Marco Sportiello - Malick Thiaw, Simon Kjaer, Fikayo Tomori - Yunus Musah, Rade Krunić (65' Ruben Loftus-Cheek), Tijani Reijnders, Alessandro Florenzi (75' Davide Bartesaghi) - Christian Pulisić (80 Tommaso Pobega), Olivier Giroud (65' Luka Jović), Rafael Leao (80' Noah Okafor)

Hellas: Lorenzo Montipo - Giangiacomo Magnani, Isak Hien, Paweł Dawidowicz - Davide Faraoni (46' Federico Bonazzoli), Martin Hongla, Michael Folorunsho, Ondrej Duda (70' Riccardo Saponara) - Filippo Terracciano (89' Milan Djurić), Darko Lazović (70' Juan David Cabal) - Cyril Ngonge (80' Tomas Suslov)

Żółte kartki: Thiaw, Musah, Pulisić (Milan) oraz Faraoni, Bonazzoli (Hellas)

Sędzia: Matteo Marchetti

Tabela Serie A:

Standings provided by Sofascore

Czytaj także: Koncert Juventusu w pierwszej połowie. Wojciech Szczęsny bez fałszywego ruchu Czytaj także: Debiut Polaka w Serie A. Weteran zepsuł inaugurację AS Romie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy AC Milan zostanie w tym sezonie mistrzem Włoch?