Salernitana wciąż na dole Serie A. Mateusz Łęgowski tym razem zmiennikiem

Piąta kolejka Serie A bez zwycięstwa Salernitany. Podopieczni Paulo Sousy tym razem zremisowali 1:1 z Frosinone Calcio. Mateusz Łęgowski wszedł na boisko w końcówce podstawowego czasu.

Mateusz Łęgowski w barwach Salernitany Twitter / Salernitana / Mateusz Łęgowski w barwach Salernitany
Ranga meczu dla Salernitany podniosła się. Drużyna, która dobrze kończyła poprzedni sezon pod wodzą Paulo Sousy, wystartowała niemrawo w nowych rozgrywkach. W czterech kolejkach zdobyła dwa punkty i była przedostatnia w tabeli. Ewentualne niepowodzenie w rywalizacji z beniaminkiem mogło sprowadzić kłopoty na zespół z Kampanii.

Pierwsza połowa zapowiadała takie niepowodzenie. W 12. minucie Simone Romagnoli zdobył gola dla Frosionone po sprytnym rozegraniu rzutu rożnego. Niewiele brakowało, a Salernitana poniosłaby jeszcze większą stratę przed zejściem na przerwę, ale świetnej sytuacji podbramkowej nie wykorzystał Walid Cheddira. Tym samym gospodarze pozostali w kontakcie z przeciwnikiem.

Po przerwie potrzebna była jeszcze jedna interwencja Guillermo Ochoi, żeby przebudziła się Salernitana. W 52. minucie Jovane Cabral przymierzył technicznym strzałem na 1:1 i także do niego piłka trafiła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Pozostało jeszcze sporo czasu na rozstrzygnięcie meczu, ale nie udało się to ani gospodarzom, ani gościom.

Mateusz Łęgowski tym razem pokazał się w roli zmiennika dopiero w 85. minucie, kiedy wszedł na boisko za Agustina Marteganiego. W poprzednim meczu Salernitany pomocnik był podstawowym piłkarzem.

US Salernitana 1919 - Frosinone Calcio 1:1 (0:1)
0:1 - Simone Romagnoli 12'
1:1 - Jovane Cabral 52'

Salernitana: Guillermo Ochoa - Matteo Lovato (85' Flavius Daniliuc), Norbert Gyomber, Lorenzo Pirola - Pasquale Mazzocchi (67' Chukwubuikemi Ikwuemesi), Giulio Maggiore (78' Emil Bohinen), Agustin Martegani (85' Mateusz Łęgowski), Domagoj Bradarić - Grigoris Kastanos, Antonio Candreva - Jovane Cabral (85' Erik Botheim)

Frosinone: Stefano Turati - Anthony Oyono, Caleb Okoli, Simone Romagnoli, Riccardo Marchizza - Luca Mazzitelli, Enzo Barrenechea (90' Mehdi Bourabia), Marco Brescianini (62' Luca Garritano) - Matias Soule (77' Giorgi Kwernadze), Walid Cheddira (78' Marvin Cuni), Giuseppe Caso (62' Jaime Baez)

Żółte kartki: Mazzocchi, Lovato (Salernitana) oraz Caso, Okoli (Frosinone)

Sędzia: Marco Piccinini