The Championship: na ratunek Michał Helik! Polak uratował Huddersfield Town przed porażką

Michał Helik ratownikiem Huddersfield Town! Polak zdobył gola, który sprawił, że jego drużyna rzutem na taśmę uniknęła porażki.

Szymon Mierzyński
Michał Helik Getty Images / William Early / Na zdjęciu: Michał Helik
"Teriery" mierzyły się na wyjeździe z Coventry City i od 27. minuty przegrywały 0:1. Ellis Simms potężnym strzałem trafił w poprzeczkę, następnie piłka przypadkowo odbiła się od stojącego przed bramką Yasina Ayariego i wolno wtoczyła się do siatki.

Wyrównanie padło w ostatniej doliczonej minucie. Goście przeprowadzili zryw rozpaczy. Strzał Kiana Harratta z ostrego kąta został zablokowany, jednak z dobitką pospieszył Michał Helik, jego sytuacyjne uderzenie zostało skierowane w okolice okienka i Ben Wilson nie miał szans.

Po poniedziałkowym remisie Huddersfield Town ma 9 pkt. i zajmuje 17. miejsce w tabeli. Jedną pozycję niżej jest Coventry City, które gromadzi 8 "oczek".

Helik wyszedł w podstawowym składzie gości i spędził na boisku 90 minut. W drugiej połowie otrzymał żółtą kartkę.

Dla polskiego obrońcy był to 8. występ w obecnym sezonie The Championship i 2. bramka. Poprzednio trafił do siatki na inaugurację, gdy "Teriery" przegrały na wyjeździe z Plymouth Argyle 1:3.

Coventry City - Huddersfield Town 1:1 (1:0)
1:0 - Yasin Ayari 27'
1:1 - Michał Helik 90+4'

Czy Huddersfield Town utrzyma się w The Championship?