Probierz dostał pytanie o relacje z Lewandowskim. Tak wybrnął

Michał Probierz od środy (20 września) jest selekcjonerem reprezentacji Polski. 51-latek w rozmowie z "Interią" zabrał głos na temat relacji z Robertem Lewandowskim.

Jakub Artych
Jakub Artych
Od lewej Cezary Kulesza, Michał Probierz, Łukasz Wachowski PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Od lewej Cezary Kulesza, Michał Probierz, Łukasz Wachowski.
Przypomnijmy, że Michał Probierz oficjalnie został selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski 20 września. Zastąpił na tym stanowisku zwolnionego tydzień wcześniej Portugalczyka Fernando Santosa, którego kadencja okazała się kompletnym niewypałem. Doświadczony szkoleniowiec wygrał tylko 2 z 5 eliminacyjnych meczów do Euro 2024.

Jednym z najważniejszych zadań Probierza będzie wykorzystanie potencjału Roberta Lewandowskiego, aby ten zaczął grać w kadrze podobnie jak w FC Barcelonie.

W przeciwieństwie do poprzednich selekcjonerów, Probierz nie udał się po nominacji do Lewandowskiego, aby porozmawiać z nim na najważniejsze tematy związane z kadrą. Probierz uważa, że nie będzie miał problemów, aby dogadać się z gwiazdą Dumy Katalonii.

- Ja nigdy nie miałem problemów z takimi zawodnikami. Zawsze Ci zawodnicy również są zadowoleni, a jeszcze potrafią się wykreować na liderów. Jeśli poprzez reprezentację staną się lepsi i osiągną jakieś sukcesy, to wydaje mi się, że żaden zawodnik nie będzie niezadowolony - powiedział wymijająco Probierz dla Interii.

Osoba Roberta Lewandowskiego wzbudza w kadrze duże emocje. Jedni uważają, że Polska nie potrafi wykorzystać w pełni jego umiejętności. Drudzy natomiast przekonują, że powinien stracić opaskę kapitana. Za takim rozwiązaniem jest choćby Jan Tomaszewski (więcej przeczytasz TUTAJ-->).

Zobacz także:
Spryt Lewandowskiego pomógł Barcelonie. Tylko spójrz, co zrobił Polak

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bramkarz ruszył do ataku. Ostatnia akcja i... Tylko zobacz!
Czy Michał Probierz wykorzysta potencjał Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×