Gorąco po meczu Pucharu Polski. "Zostałem prawie pobity przez prezesa"

- Doszło do rękoczynów - mówił trener Polonii Warszawa Rafał Smalec. Szkoleniowiec miał być ofiarą agresji ze strony prezesa Skry Częstochowa oraz tamtejszych ochroniarzy. WP SportoweFakty otrzymały odpowiedź od częstochowskiego klubu w tej sprawie.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
trener Rafał Smalec Twitter / Polonia Warszawa / Na zdjęciu: trener Rafał Smalec
Rafał Smalec zszokował swoją wypowiedzią po wtorkowym spotkaniu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski. Prowadzona przez niego Polonia Warszawa mierzyła się na wyjeździe ze Skrą Częstochowa, a on sam w pewnym momencie otrzymał czerwoną kartkę.

Podczas konferencji prasowej opowiedział, jak cała sytuacja wyglądała z jego perspektywy. - (...) Doszło do rękoczynów. Zostałem prawie pobity przez prezesa klubu i panów ochroniarzy, którzy zaczęli mnie łapać za szyję, za ręce, zaczęli odganiać i wyrywać od barierek, bo nie można było stać w miejscu, w którym nie było zaznaczone, że nie można stać - stwierdził.

- Dostałem czerwoną kartkę i nawet nie wiem za co. Stanąłem sobie na górze, a za chwilę okazało się, że było to niedozwolone miejsce, tylko że nie wiadomo, z jakiego powodu. Pan ochroniarz zaczął mnie nagle za szyję łapać, dusić, wciskać mi jabłko Adama do środka i twierdził, że on mnie nie dotyka. Prezes klubu zaczął mnie szarpać - podsumował.

ZOBACZ WIDEO: Styl kadry? Powtórka z Michniewicza

Jak słyszymy z częstochowskiego klubu, szkoleniowiec Rafał Smalec miał zachowywać się nieprzyzwoicie po odesłaniu na trybuny. Wygląda na to, iż problem wyniknął przede wszystkim z tego, że na Miejskim Stadionie Piłkarskim "SKRA" nadal... nie ma trybun.

- Nie mógł przebywać na ławce rezerwowych, a stanął w niedozwolonej strefie za ławką rezerwowych. Kiedy ochroniarze próbowali interweniować, to szkoleniowiec zachowywał się dość wulgarnie. Nie chciał opuścić strefy, w której nie można przebywać. Jak wiadomo trener po ukaraniu czerwoną kartką, musi udać się na trybuny - przekazał nam oficjalnie klub.

- Jest obecnie taka sytuacja, że nie mamy trybun. Trener został więc zaproszony na trybunę prasową, a z tego zaproszenia nie skorzystał. Nie chciał również wejść do budynku klubowego i postanowił znad ławki rezerwowych zarządzać drużyną - dodano.

Doszło więc do wspomnianych przez Rafała Smalca rękoczynów? Zarzuty szkoleniowca Polonii Warszawa są bowiem bardzo poważne. - Ochroniarze lub służby porządkowe mają prawo interweniować w takiej sytuacji. Udział prezesa w tym incydencie? Raczej była to próba uspokojenia atmosfery - słyszymy.

- Zadziałał jako rozjemca, ponieważ wszystko eskalowało w takim kierunku, że ochroniarze musieli interweniować. Jeśli chodzi o ochroniarzy to myślę, że rękoczyny są zbyt mocnymi słowami. Natomiast oni mają prawo w jakiś sposób zareagować, jeśli szkoleniowiec nie chce opuścić tej strefy, w której nie może przebywać. Dlatego próbowali na różne sposoby, go do tego przekonać - podsumowano.

Szkoda, że po takim spotkaniu, jakie miało miejsce w Częstochowie, częściej mówi się na temat tej sytuacji. Wtorkowy mecz 1/32 finału Pucharu Polski był naprawdę emocjonujący - padło w nim przecież pięć bramek.

Ostatecznie po dogrywce wygrała Polonia Warszawa (3:2). Decydującego gola w 96. minucie strzelił Szymon Kobusiński.

Zobacz też:
To on zastąpi Szczęsnego w kadrze Polski?
"Wiem, co potrafię". Milik jasno o rywalizacji w Juventusie

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Polonia Warszawa powróci do Ekstraklasy w przeciągu kolejnych pięciu lat?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×