To już kryzys AS Romy? Wpadka goni wpadkę

Jose Mourinho w opałach. Szósty mecz AS Romy w sezonie Serie A i po raz piąty nie zwyciężyła. Giallorossi zostali rozbici 1:4 przez beniaminka Genoę CFC. Nicola Zalewski i Filip Jagiełło nie wstali z ławki rezerwowych.

Paulo Dybala w meczu AS Romy z Genoą CFC PAP/EPA / Luca Zennaro / Paulo Dybala w meczu AS Romy z Genoą CFC
Bilans uczestnika Ligi Europy po sześciu kolejkach w Serie A to zwycięstwo, dwa remisy oraz trzy porażki. W czwartek na oczach obecnego na trybunach Francesco Tottiego przegrał 1:4 z beniaminkiem. Ofensywa złożona z Romelu Lukaku, Paulo Dybali i Lorenzo Pellegriniego wypadła blado w porównaniu z piłkarzami ofensywnymi Rossoblu. Zespołowi Jose Mourinho bliżej do strefy spadkowej niż czołówki w tabeli.

Genoa zdobyła prowadzenie 1:0 w 5. minucie. Gospodarze wysoko odebrali piłkę przeciwnikom i przeprowadzili szybką akcję bramkową. Asystował Kevin Strootman, czyli były pomocnik AS Romy w barwach Rossoblu. Z podania Holendra skorzystał Albert Gudmundsson i przymierzył technicznie w narożnik bramki.

Pierwsza bramka Genoi to jedyna, na którą AS Roma odpowiedziała. Na lewej stronie boiska wymiana podań pozwoliła zgubić rywali, a dośrodkowanie Leonardo Spinazzoli zostało podsumowane uderzeniem Bryana Cristante z głowy.

Beniaminek ponownie był o krok przed przeciwnikiem od 45. minuty, w której Mateo Retegui zdobył gola na 2:1 strzałem z powietrza po ładnej asyście Mortena Thorsby'ego. Norweg w 74. minucie dorzucił gola po rzucie rożnym, a na 4:1 strzelił w 81. minucie zmiennik Junor Messias przy biernej postawie obrony Giallorossich.

Drużynie z Rzymu nie idzie, a Nicola Zalewski spędza coraz mniej czasu na boiskach. Ani trochę lepiej nie wygląda aktualna sytuacja Filipa Jagiełły w Genoi.

Genoa CFC - AS Roma 4:1 (2:1)
1:0 - Albert Gudmundsson 5'
1:1 - Bryan Cristante 22'
2:1 - Mateo Retegui 45'
3:1 - Morten Thorsby 74'
4:1 - Junior Messias 87'

Genoa: Josep Martinez - Mattia Bani, Radu Dragusin, Johan Vasquez - Stefano Sabelli (46' Koni De Winter), Kevin Strootman (31' Berkan Kutlu), Milan Badelj (12' Morten Thorsby), Morten Frendrup, Alan Matturro (76' Junior Messias) - Albert Gudmundsson, Mateo Retegui

Roma: Rui Patricio - Gianluca Mancini (46' Andrea Belotti), Diego Llorente (24' Edoardo Bove), Evan Ndicka - Rasmus Kristensen, Bryan Cristante, Leandro Paredes (78' Sardar Azmoun), Leonardo Spinazzola (78' Houssem Aouar) - Paulo Dybala, Lorenzo Pellegrini (78' Stephan El Shaarawy) - Romelu Lukaku

Żółte kartki: Strootman, Sabelli, Bani (Genoa) oraz Mancini, Paredes, Aouar (Roma)