Zadyszka Motoru Lublin. Skorzystała Arka Gdynia

Piątek dla gospodarzy na zapleczu PKO Ekstraklasy. Po komplet punktów sięgnęli piłkarze Arki Gdynia oraz Polonii Warszawa.

Karol Czubak z Arki Gdynia w meczu Fortuna I ligi Instagram / Arka Gdynia / Karol Czubak z Arki Gdynia w meczu Fortuna I ligi
W pierwszej połowie Arka Gdynia wypadła lepiej we wszystkich statystykach i potwierdziła to rzutem na taśmę w doliczonym czasie. Karol Czubak zrehabilitował się za zmarnowanie rzutu karnego w poprzednim meczu z Chrobrym Głogów. Król strzelców ligi główkował od na 1:0 dla zespołu Wojciecha Łobodzińskiego po wrzutce Huberta Adamczyka sprzed pola karnego.

Wynik pozostawał na styku do 71. minuty, w której Michał Marcjanik strzelił na 2:0 z rzutu karnego. Jedenastka została przyznana Arce za zagranie ręką Przemysława Szarka. Porażka Motoru w Gdyni była czwartą z rzędu. Beniaminek wystartował w sezonie bardzo dobrze, ale ostatnio podopieczni Goncalo Feio przegrali trzy razy w lidze i raz w Fortuna Pucharze Polski.

Polonia Warszawa odetchnęła. Po zwycięstwie w Fortuna Pucharze Polski, odniosła wygraną również w Fortuna I lidze. Beniaminek zapewnił sobie zwycięstwo 2:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała w drugiej połowie.

Za przełomowe wydarzenie trzeba uznać faul Mateusza Ziółkowskiego we własnym polu karnym w 48. minucie. Nie dość, że sędzia Sebastian Krasny przyznał jedenastkę gospodarzom, to jeszcze pokazał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę młodzieżowcowi z Podbeskidzia. Skutecznym wykonawcą jedenastki był Mateusz Michalski, a drugi cios osłabionym gościom zadał, w podobnych okolicznościach, ale w 88. minucie Szymon Kobusiński.