Bramka Świderskiego i szybka odpowiedź. Błysk Polaka nie wystarczył [WIDEO]

Reprezentant Polski pokazał klasę w końcówce meczu. Ostatecznie Charlotte FC Karola Świderskiego przegrało jednak 1:2 z New England Revolution.

Rafał Szymański
gol Świderskiego YouTube / Major Soccer League / Na zdjęciu: gol Świderskiego
W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli bramek na Gillette Stadium. Karol Świderski rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie Charlotte FC i w doliczonym czasie został ukarany żółtym kartonikiem.

Gospodarze w 64. minucie przeprowadzili składną akcję na połowie rywali, którą sfinalizował Noel Buck. Z kolei Świderski potem udokumentował swoją obecność na murawie. Reprezentant Polski zdecydował się na uderzenie z krawędzi pola karnego i piłka była poza zasięgiem golkipera New England Revolution.

Radość przyjezdnych nie trwała długo, bo po kilkudziesięciu sekundach Dave Romney strzałem głową ustalił wynik meczu. W nocy z soboty na niedzielę New England Revolution zwyciężyło 2:1 na własnym obiekcie z Charlotte FC.

Należy zaznaczyć, że Świderski zdobył swoją dziewiątą bramkę w bieżących rozgrywkach Major League Soccer, co jest dobrym prognostykiem przed zgrupowaniem reprezentacji Polski. Kamil Jóźwiak w 65. minucie podniósł się z ławki rezerwowych Charlotte FC, natomiast Jan Sobociński nie znalazł się w kadrze meczowej.

New England Revolution - Charlotte FC 2:1 (0:0)
1:0 - Noel Buck 64'
1:1 - Karol Świderski 84'
2:1 - Dave Romney 85'

Bramka Świderskiego (od 5:20):