Wymiana ciosów w meczu II ligi. Kotwica Kołobrzeg już wiceliderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / GKS Jastrzębie / GKS Jastrzębie w rundzie jesiennej w 2023 roku
Instagram / GKS Jastrzębie / GKS Jastrzębie w rundzie jesiennej w 2023 roku

GKS Jastrzębie oraz Radunia Stężyca wymienili się ciosami w pierwszej połowie i zremisowali 1:1. W piątek z kompletu punktów w II lidze cieszyli się Kotwica Kołobrzeg oraz Stal Stalowa Wola.

GKS Jastrzębie podszedł z respektem do czołowego drugoligowca z początku sezonu. Z czasem zaczął wymieniać więcej podań na połowie Raduni Stężyca. W 29. minucie gospodarze przeprowadzili akcję na miarę prowadzenia 1:0 na lewym skrzydle. Co prawda pierwsze uderzenie po dośrodkowaniu zostało obronione przez Kacpra Tułowieckiego, ale wykonanie dobitki z metra do bramki nie stanowiło dużego problemu dla Michała Bednarskiego.

Radunia doprowadziła do remisu 1:1 już w 35. minucie. Obrona gospodarzy zachowała się karygodnie. Dwóch zawodników nie tyle powinno, co musiało wybić piłkę sunącą po polu karnym. Zamiast to zrobić, to prawie kopnęli sami siebie. Futbolówka przeszła do Mateusza Kuzimskiego, a ten musiał skorzystać z prezentu. Napastnik dostał wielki podarunek.

Druga połowa meczu stała na niskim poziomie. GKS przejawiał więcej ochoty do atakowania i miał lepszą szanse na strzelenie drugiego gola, ale zmarnował swoje nieliczne okazje. Radunia dopasowała się do ponurej atmosfery na stadionie i przodowała głównie w faulach na żółte kartki.

Kotwica Kołobrzeg kontynuuje radosne granie. W ostatnich tygodniach traci multum goli, ale z reguły jeszcze więcej niż zdobywa. Podopieczni Macieja Bartoszka zwyciężyli 3:2 z ŁKS-em II Łódź i wspięli się w tabeli na pozycję wicelidera. Aż dwa gole dla kołobrzeskiego zespołu strzelili obrońcy Piotr Witasik i Cezary Polak. Trzeciego dorzucił Olaf Nowak.

Stal Stalowa Wola potrafi wykorzystywać atut własnego boiska i w piątek zwyciężyła jako gospodarz 3:1 z Lechem II Poznań. Wskazanie najważniejszego piłkarza meczu nie było trudne. Wszystkie gole dla Stali strzelił Adam Imiela. Lechici odpowiedzieli tylko na pierwszego z nich i ich sytuacja w tabeli robi się coraz bardziej nieprzyjemna.

12. kolejka II ligi:

GKS Jastrzębie - Radunia Stężyca 1:1 (1:1) 1:0 - Michał Bednarski 29' 1:1 - Mateusz Kuzimski 35'

ŁKS II Łódź - Kotwica Kołobrzeg 2:3 (1:2) 1:0 - Jędrzej Zając 16' 1:1 - Piotr Witasik 32' 1:2 - Olaf Nowak 38' 2:2 - Jan Kuźma 52' 2:3 - Cezary Polak 58'

Stal Stalowa Wola - Lech II Poznań 3:1 (3:1) 1:0 - Adam Imiela 1' 1:1 - Szymon Maza 12' 2:1 - Adam Imiela 15' 3:1 - Adam Imiela 40'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Jastrzębie utrzyma się w tym sezonie na szczeblu centralnym?