Arka Gdynia zmarnowała rzut karny, a i tak wygrała

Nawet niewykorzystany rzut karny nie przeszkodził Arce Gdynia wypunktować 3:0 Wisłę Płock. W sobotę po komplet punktów sięgnęli również piłkarze Stali Rzeszów, a zapewnili go sobie w doliczonym czasie.

Sebastian Milewski, Kacper Duda, Joan Roman WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Sebastian Milewski, Kacper Duda, Joan Roman
Wisła Płock grała nierówno przed półmetkiem rundy jesiennej, ale głównie dzięki skuteczności napastnika Łukasza Sekulskiego wspięła się w pobliże miejsc premiowanych awansem. Przed starciem z Arką Gdynia płocczanie mieli o dwa punkty więcej niż podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego, ale byli aż o siedem lokat wyżej.

Najlepszych szans na gola w pierwszej połowie nie wykorzystali Sebastian Milewski i Karol Czubak. Co się odwlecze, to nie uciecze i w 48. minucie Arka zdobyła prowadzenie 1:0 strzałem Kacpra Skóry. Niewiele później gdynianie nie wykorzystali rzutu karnego, co jeszcze otworzyło szansę przez Nafciarzami. Nie wykorzystali jej, a goście z Pomorza dorzucili gole na 2:0 Janusza Gola i na 3:0 Olafa Kobackiego.

Dwie wygrane z rzędu, w tym zwycięstwo w derbach Rzeszowa, pozwoliły Stali opuścić strefę spadkową. Drużyna z Podkarpacia przebudziła się i w tabeli znalazła się między innymi przed Podbeskidziem Bielsko-Biała. Górale zawodzą jeszcze mocniej i odnieśli tylko jedno zwycięstwo w 11 kolejkach.

Gorąco zrobiło się w 32. minucie, kiedy to Podbeskidzie cieszyło się z gola Bartosza Bidy. Trafienie nie zostało jednak uznane z powodu spalonego, a gospodarze musieli obejść się smakiem. Stopniowo do głosu dochodziła Stal i zdążyła potwierdzić to golem na 1:0 w doliczonym czasie. Adler zakończył decydującym strzałem kontratak po tym jak rzeszowianie wybronili się przy rzucie rożnym.