Przebudzenie Miedzi Legnica. Strzeliła gola zanim minęła minuta

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Miedź Legnica / Miedź Legnica w rundzie jesiennej w 2023 roku
Instagram / Miedź Legnica / Miedź Legnica w rundzie jesiennej w 2023 roku

W niedzielę dobiegła końca kolejka na zapleczu PKO Ekstraklasy. Poza Miedzią Legnica zwyciężali piłkarze Resovii oraz Polonii Warszawa. Pojedynek w Katowicach zakończył się bezbramkowym remisem.

W meczu o przełamanie Miedź Legnica zwyciężyła 3:1 z Motorem Lublin. Nie po raz pierwszy w sezonie beniaminek stracił gola, zanim minęła minuta spotkania. Kamil Drygas zdobył prowadzenie, którego drużyna z województwa dolnośląskiego nie oddała do końca. Motorowi udało się "przypudrować" wynik dopiero po stracie trzech goli. Nie zmienia to faktu, że seria porażek podopiecznych Goncalo Feio trwa.

Resovia zrehabilitowała się częściowo za niepowodzenie w derbach miasta i zwyciężyła z potykającym się coraz częściej GKS-em Tychy 2:0. W obu połowach strzeliła podopiecznym Dariusza Banasika po jednym golu. Do bramki trafiał dwukrotnie Rafał Mikulec. Konfrontacja została łącznie przedłużona o ponad kwadrans, ale i to nie wystarczyło gościom do zdobycia chociaż jednego gola.

Polonia Warszawa poprawia swoją sytuację na zapleczu PKO Ekstraklasy. Beniaminek zwyciężył 2:0 z Zagłębiem Sosnowiec, które niezmiennie zawodzi. Polonia pracowała przez blisko godzinę na pierwszego gola, którego strzelił Mateusz Michalski. Za ustalenie wyniku w 86. minucie był odpowiedzialny Michał Bajdur.

Ani jednego gola nie zobaczyła publiczność w Katowicach. Tym samym GKS podzielił się punktami z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.

11. kolejka Fortuna I ligi:

Motor Lublin - Miedź Legnica 1:3 (0:1) 0:1 - Kamil Drygas 1' 0:2 - Kamil Drygas 59' 0:3 - Marcel Mansfeld 71' 1:3 - Piotr Ceglarz 74'

Resovia - GKS Tychy 2:0 (1:0) 1:0 - Rafał Mikulec (k.) 10' 2:0 - Rafał Mikulec 78'

Zagłębie Sosnowiec - Polonia Warszawa 0:2 (0:0) 0:1 - Mateusz Michalski 60' 0:2 - Michał Bajdur 86'

GKS Katowice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0