Pudło roku we Francji? Niebywała wpadka Mbappe [WIDEO]

Paris Saint-Germain pokonało Stade Rennais 3:1 w niedzielnym meczu Ligue 1. Paryżanie mogli wygrać wyżej, gdyby nie koszmarny błąd Kyliana Mbappe. Takie wpadki zdarzają się niezwykle rzadko.

Mateusz Kozanecki
pudło Kyliana Mbappe Twitter / CANAL+ Sport / Na zdjęciu: pudło Kyliana Mbappe
Paris Saint-Germain już w pierwszej połowie wypracowało sobie dwubramkową przewagę. Po zmianie stron kontaktowego gola strzelił Amine Gouiri, ale po dwóch minutach odpowiedział Randal Kolo Muani. W 86. minucie kropkę nad "i" mógł postawić Kylian Mbappe.

Cała akcja zaczęła się od sporego pecha Stade Rennais. Najpierw piłka po strzale zawodnika gospodarzy trafiła w poprzeczkę. Po chwili przyjezdni wyszli z kontratakiem.

Długi rajd środkiem wykonał Kylian Mbappe. Bez problemu poradził sobie z obrońcą, minął także Steve'a Mandandę.

Miał przed sobą pustą bramkę, do której... nie trafił. Futbolówka po jego strzale poleciała minimalnie nad poprzeczką. Aż trudno uwierzyć, że Francuz nie wykorzystał tej szansy (zobacz nagranie poniżej).

Mimo to Paris Saint-Germain zwyciężyło 3:1 i awansowało na 3. miejsce w ligowej tabeli. Paryżanie mają w swoim dorobku 15 punktów - o dwa mniej niż prowadzące AS Monaco i jeden mniej od OGC Nice.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Paris Saint-Germain zostanie mistrzem Francji?