Messi wrócił do gry. Skromna wygrana Argentyny, sensacyjny remis Brazylii

W nocy z czwartku na piątek rozegrano kolejne mecze eliminacji mistrzostw świata 2026 w Ameryce Południowej. Szczęśliwie remis uratował Urugwaj, wygrały Argentyna, Ekwador i Chile, a niespodziewanie punkty stracili Brazylijczycy.

Tomasz Galiński
radość reprezentacji Argentyny PAP/EPA / Luciano Gonzalez / Na zdjęciu: radość reprezentacji Argentyny
W Europie jeszcze nikt nie myśli o mistrzostwach świata, wszyscy skupiają się na Euro 2024, tymczasem za wielką wodą trwają eliminacje do mundialu w USA, Meksyku i Kanadzie.

Najważniejsze wydarzenie miało miejsce w Buenos Aires, bo po kontuzji do gry wrócił Lionel Messi. Pojawił się na boisku na początku drugiej połowy w meczu Argentyny z Paragwajem.

Gospodarze wygrali 1:0, a kapitalnego gola strzelił na samym początku spotkania Nicolas Otamendi. Albicelestes odnieśli trzecie zwycięstwo w tych eliminacjach i mają komplet punktów.

Wydawało się, że podobnie będzie w meczu Brazylii, która prowadziła z Wenezuelą. Po dośrodkowaniu Neymara z rzutu rożnego gola strzelił Gabriel Magalhaes. Canarinhos nie poszli jednak za ciosem i w końcówce dali sobie wbić bramkę wyrównującą i spotkanie zakończyło się niespodziewanym podziałem punktów.

Ale dla takich goli przychodzi się na piłkarskie stadiony. Precyzyjna centra z boku boiska i absolutnie fantastyczny strzał przewrotką Eduarda Bello.

Co jeszcze? Urugwaj szczęśliwie uratował remis w wyjazdowym spotkaniu z Kolumbią. Ekwador po bramce w szóstej minucie doliczonego czasu pokonał na wyjeździe ostatnią w tabeli Boliwię, a Chile pokonało Peru.