Reprezentacja Polski utknęła na lotnisku. Są nowe informacje

Piłkarska reprezentacja Polski utknęła na lotnisku na Wyspach Owczych. Wiatr wieje tam z prędkością momentami przekraczającą 100 km/h. Jak przekazuje prezes PZPN Cezary Kulesza, nasza kadra będzie nocować na Wyspach Owczych.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
reprezentacja Polski PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
W czwartek reprezentacja Polski grała na wyjeździe z Wyspami Owczymi w eliminacjach do Euro 2024. Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach pogodowych. Ostatecznie jednak Biało-Czerwoni wygrali 2:0 i kwestia awansu w całości zależy od nich.

Warunki na Wyspach Owczych są jednak bardzo trudne. Według prognoz pogody wiatr wieje tam z prędkością nawet 26 m/s (93,6 km/h), a według niektórych danych nawet 30m/s (108 km/h) na godzinę. Lot w takich warunkach mocno zagrażał bezpieczeństwu. Planowo nasza kadra miała wystartować o 17:15. Ale tak się nie stało.

- Nic się nie zmieniło i dalej grzecznie czekamy na decyzję. Są dwie opcje, możemy wylecieć jeszcze w piątek, ale możemy też zostać - powiedział w piątkowe popołudnie na łamach WP SportoweFakty rzecznik naszej reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

Niestety, spełnił się najgorszy scenariusz. Samolot z reprezentacją Polski nie wystartuje w piątek.

"Ze względu na trudne warunki pogodowe panujące na Wyspach Owczych, lot, którym mieliśmy wrócić do Warszawy, został odwołany. Przewoźnik poinformował nas, że prawdopodobnie jutro w godzinach porannych pojawi się możliwość powrotu do kraju" - napisał na portalu X prezes PZPN Cezary Kulesza.

Biało-Czerwoni będą mieć bardzo napięty harmonogram. W sobotę o godz. 17:00 mają zaplanowany trening na Stadionie Narodowym. Polacy w niedzielę o 20:45 zagrają bowiem z Mołdawią i będą chcieli zrewanżować się za porażkę w Kiszyniowie 2:3.

Czytaj więcej:
We Włoszech aż huczy. Szokujące wieści ws. reprezentanta Polski

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)

Czy Polska awansuje na Euro 2024?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×