Gruzja postrzelała w meczu o przełamanie

Kanonada reprezentacji Gruzji rozpoczęła się krótko po przerwie, a zakończyła w doliczonym czasie. Chwicza Kwaracchelia i spółka zwyciężyli 4:0 z Cyprem.

Chwicza Kwaracchelia w barwach reprezentacji Gruzji Instagram / Chwicza Kwaracchelia / Chwicza Kwaracchelia w barwach reprezentacji Gruzji
Na początek niedzielnego grania w eliminacjach Euro 2024 doszło do meczu na dnie grupy A. Reprezentacje Gruzji i Cypru nie radzą sobie w rywalizacji ze Szkocją, Hiszpanią oraz Norwegią, przez co zajmują najniższe miejsca w tabeli. W czerwcu Gruzini zwyciężyli 2:1 na Cyprze i była to ich jak dotąd jedyna wygrana w eliminacjach.

Rewanż w Tbilisi był meczem o przełamanie. Gospodarze starali się zwyciężyć, czy chociaż zapunktować po trzech porażkach z rzędu, a goście po serii pięciu przegranych. Cypr odniósł poprzednie zwycięstwo w listopadzie poprzedniego roku, a w meczu o punkty we wrześniu 2022 roku.

Reprezentacje spotkały się po raz szósty w historii. W pierwszej dekadzie tego wieku bilans był korzystny dla Cypru, który odniósł dwa zwycięstwa i raz zremisował. Zwrot akcji nastąpił w 2017 roku, w którym to Gruzja odniosła pierwsze z trzech zwycięstw z wyspiarskim rywalem.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym wynikiem, ale akcja krótko po przerwie dała prowadzenie Gruzinom. Drugiego gola dorzucił lider zespołu Chwicza Kwaracchelia i sytuacja gospodarzy zrobiła się komfortowa. Gruzja dołożyła jeszcze gola na 3:0 przed końcem podstawowego czasu, a w doliczonych minutach bramkę na 4:0 z rzutu karnego.