Koncertowa pierwsza połowa. Walia postrzelała

Reprezentacja Walii odniosła efektowne zwycięstwo 4:0 z Gibraltarem. Wszystkie gole wbiła jednemu z europejskich maruderów w pierwszej połowie.

Kiefer Moore w barwach reprezentacji Walii Instagram / Kiefer Moore / Kiefer Moore w barwach reprezentacji Walii
Kanonada Walii potrwała krócej niż pół godziny. Smoki rozpoczęły ją w drugim kwadransie strzałem Bena Daviesa. Następnie do bramki Gibraltaru przymierzył najskuteczniejszy piłkarz meczu Kiefer Moore, który po 90 minutach miał na koncie dublet. Swój pobyt na boisku zaznaczył zdobyciem bramki również podstawowy napastnik Nathan Broadhead. W ten sposób drużyny rozeszły się do szatni przy wyniku 4:0 dla Walii.

Po przerwie wyniku nie udało się poprawić ani gospodarzom, ani rozbitym gościom. Walia dowiozła przewagę do ostatniego gwizdka sędziego. Zmiany, przeprowadzone przez obu selekcjonerów, wyszły na zdrowie Gibraltarowi, który przynajmniej uniknął kolejnych goli faworyta.

Statystyki meczu pokazują dobitnie, jak duża była przewaga Walii. 71 procent posiadania piłki przełożyła na 27 strzałów, z których 11 było celnych. Gibraltar odpowiedział tylko jednym uderzeniem, po którym piłka nawet nie poleciała w bramkę.

Trudniejszym zadaniem dla Walii powinien być mecz w eliminacjach Euro 2024 z Chorwacją. Rozegra go 15 października. Zespół z Wysp Brytyjskich jest w grupie na przedostatnim miejscu wyłącznie przez Łotwą. Z zaledwie siedmioma punktami, po pięciu kolejkach, ma przed sobą Chorwację, Turcję, a nawet Armenię.

Walia - Gibraltar 4:0 (4:0)
1:0 - Ben Davies 23'
2:0 - Kiefer Moore 26'
3:0 - Nathan Broadhead 35'
4:0 - Kiefer Moore 45'

Walia: Danny Ward (46' Wayne Hennessey) - Regan Poole, Joseph Low, Ben Davies (46' Tom Lockyer) - Wes Burns (15' Daniel James), Jordan James (46' Josh Sheehan), Charlie Savage, Neco Williams (64' Harry Wilson) - Liam Cullen, Kieffer Moore (46' Tom Bradshaw), Nathan Broadhead

Gibraltar: Dayle Coleing - Jack Sergeant, Roy Chipolina, Louie Annesley, Jayce Olivero (46' Aymen Mouelhi), Ethan Britto - Liam Walker (71' Jamie Coombes), Nicholas Pozo (59' Joseph Chipolina), Ethan Jolley (64' Evan De Haro), Kian Ronan - Tjay De Barr (71' Ayoub El Hmidi)

Żółte kartki: Poole (Walia) oraz De Barr (Gibraltar)