Radunia zaczęła, Pogoń skończyła. Zwrot akcji w meczu II ligi

W niedzielnym meczu na najniższym szczeblu centralnym zwyciężyła 2:1 Pogoń Siedlce, choć to Radunia Stężyca prowadziła jako pierwsza.

radość piłkarzy Pogoni Siedlce Twitter / Pogoń Siedlce / Na zdjęciu: radość piłkarzy Pogoni Siedlce
Niestandardowa kolejka trwa od piątku do poniedziałku. I tak, w piątek rozegrano dwa mecze, a w pozostałych dniach zaplanowano po jednym. Brakujące spotkania przełożono z powodu powołań do zespołów narodowych.

Niedzielna potyczka w Stężycy rozpoczęła się lepiej dla Raduni. Nie minęła minuta meczu i gospodarze zdobyli prowadzenie 1:0. Dmytro Baszłaj wbiegł w pole karne Pogoni Siedlce i w swoim stylu wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Danu Spataru. W tym momencie drużyna Szymona Hartmana raczej nie spodziewała się, że zejdzie z boiska bez jakiegokolwiek punktu.

Pogoń nie rozpamiętywała długo niepowodzenia i nie potrzebowała dużo czasu na doprowadzenie do remisu. Była 9. minuta, w której Jakub Sinior strzelił na 1:1. Nie dał on szans bramkarzowi Kacprowi Tułowieckiemu uderzeniem na zakończenie kontrataku. Kompromisowy wynik utrzymał się do przerwy, a i przez lwią część drugiej połowy.

Decydująca bramka dla zespołu z województwa mazowieckiego padła w 89. minucie. Piotr Pyrdoł rozpędził się na lewej stronie boiska i pokonał Kacpra Tułowieckiego strzałem w kierunku dalszego narożnika. Komplet punktów pozwolił Pogoni przeskoczyć na pozycję wicelidera między innymi przed Radunię Stężyca, która jest czwarta w tabeli.

Radunia Stężyca - Pogoń Siedlce 1:2 (1:1)
1:0 - Dmytro Baszłaj 1'
1:1 - Jakub Sinior 9'
1:2 - Piotr Pyrdoł 89'

Radunia: Kacper Tułowiecki - Hubert Zwoźny, Łukasz Bogusławski, Dmytro Baszłaj, Jonatan Straus, Danu Spataru (18' Szymon Nowicki), Paweł Czajkowski, Bartłomiej Kasprzak, Wojciech Łuczak (58' Michał Biskup), Adam Płotka (82' Jakub Kwiatkowski), Mateusz Kuzimski

Pogoń: Jakub Burek - Dawid Burka (72' Tomasz Lewandowski), Ernest Dzięcioł, Robert Majewski (86' Jakub Okusami), Cezary Bujalski (60' Hubert Derlatka), Lukas Hrnciar, Jakub Sinior, Damian Szuprytowski, Piotr Pyrdoł, Damian Nowak (73' Mateusz Majewski), Cezary Demianiuk

Żółte kartki: Bogusławski, Baszłaj, Zwoźny, Czajkowski, Tułowiecki (Radunia) oraz Sinior, Hrnciar (Pogoń)

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin)

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Pogoń Siedlce zagra w barażach o awans do Fortuna I ligi?