KKS 1925 Kalisz pokonał przeciwności w małych derbach

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze KKS 1925 Kalisz
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze KKS 1925 Kalisz

Drugoligowiec z Kalisza odniósł zwycięstwo 2:1 w meczu z Lechem II Poznań, choć jako pierwszy stracił gola i długo musiał grać w osłabieniu. W piątek po komplet punktów sięgnęła również Radunia Stężyca.

Konfrontacja zespołów z Wielkopolski rozpoczęła się 10 minut później niż powinna z powodu problemu Lecha II Poznań z dotarciem na stadion. Spóźnienie nie przeszkodziło rezerwom w zdobyciu prowadzenia strzałem Maksymiliana Dziuby w 6. minucie. KKS 1925 Kalisz nie zdobył gola w dwóch poprzednich spotkaniach, więc jego sytuacja zrobiła się niewesoła.

Lider odwrócił wynik na 2:1 dwoma strzałami Huberta Sobola z rzutów karnych. Nie skończyła się pierwsza połowa i faworyt miał skromną zaliczkę do obronienia. Utrzymanie przewagi utrudniła druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Bartosza Kieliby. Lech II Poznań nie udokumentował jednak przewagi liczebnej ani jednym strzałem do bramki i poniósł już siódmą porażkę w sezonie. Lechici są w tabeli przedostatni.

Radunia Stężyca zapewniła sobie zwycięstwo 1:0 z grającą nierówno Wisłą Puławy już na początku meczu. Decydujące okazało się uderzenie do bramki obrońcy. Łukasz Bogusławski wbiegł w pole karne gospodarzy i pokonał Oskara Mielcarza już w 7. minucie. Radunia przypomniała sobie, jak skutecznie broniła na początku sezonu i nie pozwoliła Wiślakom nawet na wyrównanie.

14. kolejka II ligi:

KKS 1925 Kalisz - Lech II Poznań 2:1 (2:1) 0:1 - Maksymilian Dziuba 6' 1:1 - Hubert Sobol (k.) 14' 2:1 - Hubert Sobol (k.) 45'

Wisła Puławy - Radunia Stężyca 0:1 (0:1) 0:1 - Łukasz Bogusławski 7'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy KKS 1925 Kalisz awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?