Za to płacą mu miliony. Zobacz, co zrobił Ronaldo w Arabii

W 10. kolejce Saudi Pro League Al-Nassr pokonało Damac 2:1. Faworyt sensacyjnie przegrywał, ale w cztery minuty odwrócił wynik meczu. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Cristiano Ronaldo, który przymierzył perfekcyjnie z rzutu wolnego.

Jakub Fordon
uderzenie z rzutu wolnego Cristiano Ronaldo Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: uderzenie z rzutu wolnego Cristiano Ronaldo
W tym sezonie Al-Nassr należy do czołówki Saudi Pro League. Zespół, który w swoim składzie ma takich zawodników jak Cristiano Ronaldo, Sadio Mane czy Talisca w ramach 10. kolejki pokonał Damac 2:1.

Po pierwszej połowie faworyt sensacyjnie przegrywał 0:1 z zespołem, który zajmuje 10. miejsce w tabeli. W drugiej części potrzebował jednak czterech minut, by odwrócić losy meczu.

W 52. minucie do remisu doprowadził wyżej wspomniany brazylijski pomocnik. Z kolei w 56. z rzutu wolnego perfekcyjnie przymierzył Ronaldo. Bramkarz gości po uderzeniu Portugalczyka nawet nie drgnął i jedynie odprowadził piłkę wzrokiem.

W tym sezonie 38-letni gwiazdor spisuje się bez zarzutu. Bramka w spotkaniu z Damac była jego 11. ligowym trafieniem. W klasyfikacji strzelców Ronaldo jest liderem, ponieważ pozostali zawodnicy na ten moment nie przekroczyli 7. trafień.

Liderem Saudi Pro League jest obecnie Al-Hilal z dorobkiem 26. punktów. Za ich plecami plasuje się Al-Taawon (23), a na trzeciej pozycji znajduje się ekipa Portugalczyka, która ma na swoim koncie 22 "oczka".

Al-Nassr - Damac 2:1 (0:1)
0:1 - Georges-Kevin N'Koudou 45+2'
1:1 - Talisca 52'
2:1 - Cristiano Ronaldo 56'