Ambitny pościg w II lidze. Skra Częstochowa ruszyła po godzinie

Skra Częstochowa pozostaje w czołówce II ligi. Wygraną 3:1 z ŁKS-em II Łódź zapewniła sobie w ostatnich dwóch kwadransach meczu. W niedzielę po komplet punktów sięgnęły również Chojniczanka oraz Stal Stalowa Wola.

piłkarze Skry Częstochowa WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Skry Częstochowa
ŁKS II Łódź był na prowadzeniu od 27. do 62. minuty dzięki strzałowi Oskara Koprowskiego z rzutu karnego. Łodzianie nie przekuli przewagi w zdobycie ani jednego punktu. Po godzinie meczu Skra Częstochowa ruszyła do ambitnego pościgu. Dwa gole strzelił Dawid Wojtyra, a Oskar Koprowski zepsuł sobie samopoczucie trafieniem samobójczym.

Chojniczanka zmierzyła się na własnym stadionie z rozczarowującym GKS-em Jastrzębie. W pierwszej połowie podopieczni Krzysztofa Brede przystąpili do natarcia, którego efektem było uderzenie na 1:0 Grzegorza Szymusika. Piłkarz ten trafił do bramki przeciwnika w trzecim meczu z rzędu. Utrzymanie wyniku nie było proste, ale udało się gospodarzom. GKS nie potrafił doprowadzić do remisu nawet z rzutu karnego, którego wykonawcą był Ricardo Vaz.

W niedzielę zwyciężyła również Stal Stalowa Wola. Drużyna z Podkarpacia zdobyła ważny komplet punktów dla sytuacji na dole tabeli najniższego szczebla centralnego. Stal pokonała 2:0 Olimpię Grudziądz dzięki bramkom w pierwszej połowie. Po przerwie utrzymała zaliczkę.

14. kolejka II ligi:

ŁKS II Łódź - Skra Częstochowa 1:3 (1:0)
1:0 - Oskar Koprowski (k.) 27'
1:1 - Dawid Wojtyra (k.) 62'
1:2 - Oskar Koprowski (sam.) 77'
1:3 - Dawid Wojtyra 90'

Chojniczanka - GKS Jastrzębie 1:0 (1:0)
1:0 - Grzegorz Szymusik 42'

Stal Stalowa Wola - Olimpia Grudziądz 2:0 (2:0)
1:0 - Marcin Warcholak (sam.) 23'
2:0 - Jakub Górski 34'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Skra Częstochowa awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?