Stomil Olsztyn poskromił kandydata do awansu

Konfrontacja Stomilu Olsztyn z Kotwicą Kołobrzeg nabrała rumieńców po przerwie. Drużyna z Warmii zapewniła sobie w drugiej połowie zwycięstwo 2:1. Po komplet punktów sięgnęli w sobotę piłkarze Hutnika Kraków.

piłkarze Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Stomilu Olsztyn
Także w poprzednim sezonie Kotwica Kołobrzeg nie prezentowała się dobrze w meczach ze Stomilem Olsztyn. U siebie zremisowała bezbramkowo, a na Warmii poniosła porażkę. Później oba kluby przepadły w barażach o awans do Fortuna I ligi, oba przegrały w nich z Motorem Lublin. Dlatego ponownie rywalizują na najniższym szczeblu centralnym, a rozpędzona Kotwica chciała tym razem pokazać wyższość nad Stomilem. Nic jednak z tego nie wyszło.

Stomil czuł się coraz pewniej im dłużej trwał mecz i w 62. minucie zdobył prowadzenie 1:0 strzałem Karola Żwira. Gospodarze zaczęli potwierdzać, że są niewygodnymi przeciwnikami dla zespołu znad morza.

Trener Maciej Bartoszek zmieniał piłkarzy w jedenastce Kotwicy, ale ta zamiast wyrównać, to straciła drugiego gola. W 77. minucie sytuacja Stomilu zrobiła się wygodna dzięki strzałowi na 2:0 Filipa Wójcika. Kołobrzeżanie musieli zaryzykować i jeszcze podnieśli temperaturę meczu golem na 1:2 Arona Stasiaka w 79. minucie, ale to było ich ostatnie słowo.

W Krakowie piłkarze Hutnika zmierzyli się z Olimpią Elbląg. Rywalizacja była od początku zażarta, a sędzia Mateusz Piszczelok pokazał żółtą kartkę pięciu piłkarzom już w pierwszej połowie. Aż czterech z nich grało w Olimpii. Nie była to najgorsza wiadomość dla podopiecznych Przemysława Gomułki, którzy wcześnie stracili gola wskutek strzału Patryka Kielisia w 9. minucie.

Druga połowa również była nerwowa i sędzia temperował zawodników obu zespołów żółtym kartonikiem. Olimpia szukała sposobu na doprowadzenie do remisu, jednak Hutnik bronił solidnie i nie pozwalał na poprawienie wyniku gościom.

14. kolejka II ligi:

Stomil Olsztyn - Kotwica Kołobrzeg 2:1 (0:0)
1:0 - Karol Żwir 62'
2:0 - Filip Wójcik 77'
2:1 - Aron Stasiak 79'

Hutnik Kraków - Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)
1:0 - Patryk Kieliś 9'

Sandecja Nowy Sącz - Polonia Bytom 3:2 (1:1)

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Kotwica Kołobrzeg awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?