Ryzyko popłaca. Huknął z dystansu i... Juventus oszalał z radości [WIDEO]

W hicie kolejki Juventus pokonał 1:0 AC Milan. Jedynego gola w meczu zdobył Manuel Locatelli, który w przeszłości występował w Mediolanie.

Dominika Pawlik
bramka Manuela Locatelliego Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: bramka Manuela Locatelliego
To miał być najciekawszy mecz w pierwszej kolejce po reprezentacyjnej przerwie. Tuż przed nią AC Milan został liderem w tabeli Serie A, bowiem wygrał cztery spotkania z rzędu w lidze.

Potyczka z Juventusem FC miała być prawdziwym testem dla zespołu Stefano Piolego. Jak się okazało - został on oblany. Już w 40. minucie czerwoną kartkę zobaczył Malick Thiaw i mediolańczycy grali w osłabieniu.

Juventus zdołał to wykorzystać dopiero w 63. minucie, kiedy Manuel Locatelli uciekł piłkarzom rywali. Wykorzystał podanie Timothy'ego Weaha, przymierzył i oddał strzał. Nieszczęśliwie piłka odbiła się rykoszetem od Radego Krunicia. Stojący w bramce Milanu Antonio Mirante nie miał szans na obronę.

Golkiper Mediolanu miał sporo pracy w tym spotkaniu i gdyby nie on, to porażka mogłaby być jeszcze wyższa. Po tej przegranej AC Milan spadł na drugie miejsce. Juventus jest trzeci.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Juventus zdobędzie mistrzostwo Włoch?