Liga Mistrzów: Celtic Glasgow postawił się Atletico Madryt. Popis FC Porto po przerwie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ROBERT PERRY / Na zdjęciu: Cameron Carter-Vickers (z lewej) i Alvaro Morata (z prawej)

W 3. kolejce Ligi Mistrzów Celtic Glasgow zremisował u siebie z Atletico Madryt 2:2, a FC Porto ograło na wyjeździe Royal Antwerp FC 4:1, chociaż przegrywało do przerwy 0:1.

Atletico, które w ostatnim czasie wygrywało mecz za meczem (6 kolejnych zwycięstw we wszystkich rozgrywkach), przystępowało do środowego starcia w Glasgow w roli zdecydowanego faworyta.

Jednakże Celtic dobrze wszedł w mecz i stało się jasne, że w podopiecznych Diego Simeone czeka trudna przeprawa. Gospodarze już w 4. minucie za sprawą Kyogo Furuhashi wyszli na prowadzenie, zaś asystę przy tym trafieniu Japończyka zaliczył Matt O'Riley.

Zespół z Madrytu odpowiedział w 25. minucie. Wówczas co prawda Antoine Griezmann nie wykorzystał rzutu karnego, ale popisał się skuteczną dobitką.

Nie minęło 180 sekund, a Celtic Glasgow znów prowadził. Piłkę do siatki posłał Luis Palma, natomiast futbolówkę zagrywał mu Daizen Maeda.

Po przerwie szkockiemu zespołowi dał się we znaki niezawodny Alvaro Morata, który w 53. minucie pokonał Joe Harta i jak się później okazało ustalił wynik tej konfrontacji.

W drugiej środowej potyczce w grupie H LM (w pierwszej FC Barcelona pokonała Szachtara Donieck 2:1) zespół Royal Antwerp FC po bramce Alhassana Yusufa wygrywał po pierwszej połowie z FC Porto 1:0.

Po zmianie stron na boisku dzieliła i rządziła już tylko portugalska drużyna, a w szczególności Evanilson, który ustrzelił hat-tricka. Jednego gola dołożył Stephen Eustaquio i efektowne zwycięstwo (4:1) przyjezdnych stało się faktem.

Liga Mistrzów, 3. kolejka gr. E:

Celtic Glasgow - Atletico Madryt 2:2 (2:1) 1:0 - Kyogo Furuhashi 4' 1:1 - Antoine Griezmann 25' 2:1 - Luis Palma 28' 2:2 - Alvaro Morata 53'

Czerwona kartka: Rodrigo de Paul (Atletico Madryt) w 82. minucie meczu /za drugą żółtą kartkę/.

# Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Atletico Madryt 6 4 2 0 17:6 14
2 Lazio Rzym 6 3 1 2 7:7 10
3 Feyenoord Rotterdam 6 2 0 4 9:10 6
4 Celtic Glasgow 6 1 1 4 5:15 4

Liga Mistrzów, 3. kolejka gr. H:

Royal Antwerp FC - FC Porto 1:4 (1:0) 1:0 - Alhassan Yusuf 37' 1:1 - Evanilson 46' 1:2 - Stephen Eustaquio 54' 1:3 - Evanilson 69' 1:4 - Evanilson 84'

1 FC Porto 6 4 0 2 15:8 12
2 FC Barcelona 6 4 0 2 12:6 12
3 Szachtar Donieck 6 3 0 3 10:12 9
4 Royal Antwerp FC 6 1 0 5 6:17 3

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Atletico Madryt wygra grupę E Ligi Mistrzów 2023/2024?