The Championship: drużyny Polaków bez szczęścia. Grał Białkowski

Zarówno Norwich City, jak Millwall FC swoje sobotnie spotkania The Championship zakończyły bez zwycięstwa. W tej drugiej drużynie 90 minut zagrał Bartosz Białkowski.

Łukasz Witczyk
Bartosz Białkowski Materiały prasowe / Millwall FC / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Nie miały szczęścia drużyny Polaków występujące w The Championship. Norwich City, którego zawodnikiem jest Przemysław Płacheta, przegrało na wyjeździe z Sunderlandem. Mecz lepiej rozpoczął się dla przyjezdnych, którzy w 23. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Koreańczyka Hwang Ui-Jo.

Później do głosu doszli już piłkarze Sunderlandu. Najpierw do wyrównania doprowadził Trai Hume, a jeszcze przed przerwą gola na 2:1 dla miejscowych strzelił Daniel Neil. W 80. minucie wynik spotkania ustalił Jack Clarke, który wykorzystał rzut karny. Płacheta całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

90 minut zagrał za to Bartosz Białkowski, którego Millwall FC zremisowało na wyjeździe z Watfordem FC. Gospodarze już w 7. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Yasera Asprilli. Później przeważali gracze Millwall. Po chwili było już 1:1, a z gola cieszył się Zian Flemming.

W końcówce Millwall zadało kolejny cios, a konkretnie zrobił to Wes Harding. Goście nie obronili przewagi, bo w drugiej minucie doliczonego czasu gry Białkowskiego pokonał Mileta Rajović. Polski bramkarz przy pierwszym straconym golu mógł zachować się nieco lepiej. Przy drugim trafieniu nie miał już szans.

Sunderland AFC - Norwich City 3:1 (2:1)
0:1 - Hwang Ui-Jo 23'
1:1 - Trai Hume 37'
2:1 - Daniel Neil 45'
3:1 - Jack Clarke (k.) 80'

Watford FC - Millwall FC 2:2 (1:1)
1:0 - Yaser Asprilla 7'
1:1 - Zian Flemming 12'