Arsenal nie dał szans outsiderowi. Grał Jakub Kiwior

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / VINCE MIGNOTT / Na zdjęciu: radość piłkarzy Arsenalu
PAP/EPA / VINCE MIGNOTT / Na zdjęciu: radość piłkarzy Arsenalu

Arsenal FC nie zawiódł oczekiwań w meczu z ostatnim w tabeli Sheffield United. Kanonierzy wygrali aż 5:0 z outsiderem Premier League. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Jakub Kiwior.

Arsenal FC był zdecydowanym faworytem spotkania z Sheffield United. Oba zespoły mają zupełnie inne cele: Kanonierzy chcą walczyć o mistrzostwo, a zespół z Sheffield czeka rozpaczliwa walka o utrzymanie. Będzie tym bardziej trudna, bo ekipa ta jak dotąd nie wygrała żadnego meczu. I nic nie wskazywało na to, że zmieni się to w sobotę.

Kanonierzy przeważali od pierwszego gwizdka. W 21. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Eddiego Nketiaha, który wykorzystał dogranie Declana Rice'a. 24-letni angielski napastnik był bohaterem spotkania, a swoją wysoką formę udowodnił po przerwie.

Po zmianie stron Arsenal rzucił się do ataków i powiększał przewagę. Nketiah jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza Sheffield United i skompletował hat-tricka. Angil trafił w 51. i 58. minucie. I nie był to koniec koncertu gospodarzy.

Kolejne gole padły w końcówce spotkania. W 88. minucie Fabio Vieira wykorzystał rzut karny, a już w doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Takehiro Tomiyasu. Arsenal po wygranej nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli, a do liderującego Tottenhamu traci 2 punkty.

Całe spotkanie w barwach Kanonierów rozegrał Jakub Kiwior.

Arsenal FC - Sheffield United 5:0 (1:0) 1:0 - Eddie Nketiah 21' 2:0 - Eddie Nketiah 51' 3:0 - Eddie Nketiah 58' 4:0 - Fabio Vieira (k.) 88' 5:0 - Takehiro Tomiyasu 90+6'

***

AFC Bournemouth - Burnley FC 2:1 (1:1) 0:1 - Charlie Taylor 11' 1:1 - Antoine Semenyo 22' 2:1 - Philip Billing 76'