Niszczycielski start AS Romy. Powrót Nicoli Zalewskiego

Jose Mourinho pozwolił Nicoli Zalewskiemu ponownie pokazać się w podstawowym składzie AS Romy. Giallorossi wygrali 2:0 ze Slavią Praga w Lidze Europy. Po komplet punktów sięgnęli Liverpool FC oraz Bayer 04 Leverkusen.

Edoardo Bove w meczu AS Roma - Slavia Praga PAP/EPA / Alessandro Di Meo / Edoardo Bove w meczu AS Roma - Slavia Praga
Na Stadio Olimpico doszło do meczu na szczycie tabeli. AS Roma i Slavia Praga przystąpiły do niego z kompletem sześciu punktów po dwóch kolejkach. Nicola Zalewski dostał szansę pokazania się w podstawowym składzie, a Giallorossi zdobyli prowadzenie zanim minęła minuta meczu. Edoardo Bove strzelił na 1:0 po wysokim odebraniu piłki.

Rzymianie mocno naciskali na przeciwnika, który gubił się pod presją. W 17. minucie Romelu Lukaku oderwał się od obrońców Slavii, dostał podanie w najlepszym możliwym momencie od Stephana El Shaarawy'ego i huknął pod poprzeczkę na 2:0. Przy takim wyniku podopiecznym Jose Mourinho grało się spokojniej.

Z kolei Slavia nie wykorzystywała swoich szans na poprawienie wyniku, nie było jej łatwo podnieść się po falstarcie. Zalewski był na boisku do 70. minuty, kiedy to zmienił go Rick Karsdorp.

Na własnym stadionie zagrali również Liverpool FC oraz Bayer 04 Leverkusen. Oba zespoły nie miały problemu z odniesieniem zwycięstwa. Co prawda nie zachowały czystego konta w obronie, ale ich siła w ofensywie była nie do poskromienia. Liverpool FC zwyciężył 5:1 z Toulouse FC, a rozpędzeni Aptekarze zdemolowali 5:1 Karabacha Agdam.