Remis w grupie Rakowa. Polak wytrzymał ciśnienie

Oba zespoły były na prowadzeniu w meczu Sturmu Graz z Atalantą, ale nie zwyciężył żaden z nich. Szymon Włodarczyk ustalił wynik strzałem na 2:2. Kluby Karola Struskiego, Mariusza Stępińskiego i Damiana Szymańskiego poniosły porażki w Lidze Europy.

Mecz Ligi Europy: Sturm Graz - Atalanta BC PAP/EPA / Christian Bruna / Mecz Ligi Europy: Sturm Graz - Atalanta BC
Równolegle do meczu Rakowa Częstochowa ze Sportingiem, doszło w tej samej grupie do konfrontacji Sturmu Graz z Atalantą. Dla podopiecznych Gian Piero Gasperiniego była to szansa na zrobienie dużego kroku w kierunku fazy pucharowej, ponieważ za nimi były dwa zwycięstwa. Atalanta co prawda jako pierwsza straciła gola, ale jeszcze przed końcem pierwszej połowy odwróciła wynik na 2:1 dwoma uderzeniami Luisa Muriela. Za ustalenie wyniku na 2:2 odpowiadał Szymon Włodarczyk pewnym kopnięciem z rzutu rożnego.

Aris Limassol, z Karolem Struskim w podstawowym składzie, ale bez Mariusza Stępińskiego w kadrze, stanął przed poważnym wyzwaniem. Przeciwnikiem mistrza Cypru był Real Betis - zespół doświadczony w rywalizacji z mocarzami europejskiego futbolu. Oba kluby grały o drugie zwycięstwo w grupie. Na swoim postawił Real Betis. W wyrównanym meczu strzelił gola na 1:0 w 75. minucie dzięki przytomnemu zachowaniu Ayoze Pereza.

O godzinie 18:45 Daniel Stefański rozpoczął również rywalizację w Marsylii. Olympique chciał podnieść się po niedobrych wynikach, a jego przeciwnikiem był AEK Ateny z kapitanem Damianem Szymańskim w podstawowym składzie. Reprezentant Ligue 1 zdobył gola na 1:0 strzałem Vitinhi w 27. minucie. AEK nie zamierzał tak pozostawić wyniku i odpowiedział strzałem na 1:1 po zmianie stron. Ostatecznie skuteczniejszy okazał się Olympique i doprowadził do wyniku 3:1.

3. kolejka fazy grupowej Ligi Europy:

Grupa A:

Olympiakos Pireus - West Ham United 2:1 (2:0)
1:0 - Konstantinos Fortounis 33'
2:0 - Rodinei 45'
2:1 - Lucas Paqueta 87'

FK TSC Backa Topola - SC Freiburg 1:3 (1:0)

Grupa B:

Olympique Marsylia - AEK Ateny 3:1 (1:0)

4 BK Hacken 6 0 0 6 3:17 0

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Atalanta będzie najlepsza w grupie Ligi Europy?