Latający Giroud i atomowe uderzenia. Tak strzelano we włoskim hicie (WIDEO)

Mecz SSC Napoli z AC Milanem był zapowiadany jako największy hit tej kolejki Serie A. Można powiedzieć, że ta rywalizacja sprostała oczekiwaniom, bo padły w nim aż cztery bramki, a ostatecznie doszło do remisu 2:2.

Kuba Duda
Kuba Duda
piękne trafienie Giacomo Raspadoriego Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: piękne trafienie Giacomo Raspadoriego
Podczas spotkania w Neapolu oglądaliśmy dwie zupełnie różne połowy. W pierwszej to goście z Mediolanu totalnie kontrolowali grę i raz po raz atakowali na bramkę, której strzegł Alex Meret. Wtedy przynosiło to efekty.

Szczególnie dośrodkowania w pole karne były bardzo skuteczne. Z nich korzystał istny król przestworzy dzisiejszego wieczoru na południu Włoch, czyli Olivier Giroud. Francuz dwa razy strzelając głową umieścił piłkę w siatce, a gdyby miał trochę więcej szczęścia, po pierwszych 45. minutach miałby na koncie hat tricka.

W przerwie wydawało się, że AC Milanowi nie powinna stać się krzywda w tej rywalizacji. SSC Napoli sporadycznie stwarzało zagrożenie, ale zmiana stron przyniosła też mocną zmianę nastrojów, bo wtedy to gospodarze przejęli inicjatywę.

Najpierw świetną akcją popisał się Matteo Politano, który z dużą swobodą minął rywali, a potem mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał zasłoniętego Mike'a Maignana. Francuz chyba jednak mógł zrobić coś więcej w tej akcji, choć należy zwrócić uwagę na siłę tego uderzenia.

Natomiast Napoli wciąż musiało gonić, ale niesione dopingiem z trybun było coraz bliżej drugiego trafienia. To przyszło, gdy do rzutu wolnego podszedł Giacomo Raspadori. Napastnik Azzurrich uderzył z ogromną mocą, a i Maignan znowu był zasłonięty, co z pewnością utrudniło mu skuteczną interwencję.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)