PSG bezlitosne dla rywala. Dwa różne światy

Zespół Paris Saint-Germain pokonał na własnym boisku Montpellier HSC 3:0 w pierwszym meczu 11. kolejki Ligue 1. Było to spotkanie bez większej historii, przewaga mistrza Francji była olbrzymia.

Tomasz Galiński
Kylian Mbappe i Kang-in Lee PAP/EPA / Mohammed Badra / Na zdjęciu: Kylian Mbappe i Kang-in Lee
Paryski walec przejechał się po ekipie Montpellier. Goście byli na boisku tylko teoretycznie. Nie pokazali absolutnie nic i w zasadzie w żadnym fragmencie spotkania nie było zagrożenia, że cokolwiek złego może przydarzyć się drużynie Luisa Enrique.

Dwa zupełnie inne światy. PSG grające do przodu, efektownie, choć nie zawsze efektywnie. I Montpellier, którego celem numer jeden było przetrwanie i obrona dostępu do własnej bramki. Jednak jeśli traci się pierwszego gola już w 10. minucie, to trzeba znaleźć plan B, a takowego goście nie mieli.

Ostatecznie Montpellier wyjeżdża z Paryża z bagażem trzech goli. PSG - przynajmniej na chwilę - awansowało na pierwszą pozycję w tabeli Ligue 1 i będzie teraz czekać na odpowiedź Nicei.

W pierwszej połowie jedyną bramkę zdobył Kang-in Lee, który wielokrotnie otrzymywał brawa z trybun za nieszablonowe zagrania. Koreańczyk skorzystał z dynamicznej akcji Achrafa Hakimiego na skrzydle i przepuszczenia piłki przez Kyliana Mbappe i uderzył w samo okienko.

Paryżanie dominowali, bardzo długo utrzymywali się przy piłce i nie dopuszczali przeciwnika praktycznie do żadnego kontrataku. Choć paradoksalnie goście w 2. minucie mieli doskonałą okazję, ale Nordi Mukiele w ostatniej chwili ofiarnie zablokował uderzenie Teji Savaniera. Później na ofensywne poczynania ekipy Montpellier można było patrzeć z politowaniem.

Przewaga była gigantyczna i rosła z każdą minutą. Drugi konkret udało się dać w 58. minucie. I to po pięknej akcji. Ousmane Dembele, który do tej pory strasznie irytował, zagrał na klepkę, odegrał piłkę podeszwą, a 17-letni Warren Zaire-Emery strzelił nie do obrony przy bliższym słupku.

Później jeszcze drugą asystę dorzucił Hakimi, który przytomnie wycofał piłkę w okolice czternastego metra, a rezerwowy Vitinha strzelił mocno po ziemi i Benjamin Lecomte musiał wyciągać piłkę z siatki po raz trzeci. Tu warto podkreślić asystę drugiego stopnia Dembele. Francuz w drugiej połowie - mówiąc kolokwialnie - ogarnął się.

Paris Saint-Germain - Montpellier HSC 3:0 (1:0)
1:0 Kang-in Lee 10'
2:0 Warren Zaire-Emery 58'
3:0 Vitinha 66'

PSG: Gianluigi Donnarumma - Achraf Hakimi (78' Carlos Soler), Marquinhos (71' Lucas Hernandez), Milan Skriniar, Nordi Mukiele - Ousmane Dembele, Warren Zaire-Emery (77' Fabian Ruiz), Manuel Ugarte, Kang-in Lee (62' Vitinha) - Randal Kolo Muani (62' Goncalo Ramos), Kylian Mbappe.

Montpellier: Benjamin Lecomte - Falaye Sacko, Kiki Kouyate, Maxime Esteve, Issiaga Sylla (21' Theo Sainte-Luce) - Teji Savanier, Joris Chotard, Jordan Ferri (70' Leo Leroy), Khalil Fayad (69' Khazri), Mousa Al-Tamari (83' Kelvin Yeboah) - Akor Adams (83' Sacha Delaye).

Żółte kartki: Mukiele (PSG).

Sędzia: Ruddy Buquet.