W Paryżu już nie tęsknią za Neymarem i Messim. Wszystko za sprawą 22-latka [WIDEO]

22-letni Kang-in Lee zdobył swojego pierwszego gola ligowego w barwach Paris Saint-Germain. Koreańczyk fantastycznym trafieniem otworzył wynik meczu, w którym jego klub pokonał Montpellier HSC 3:0.

Jakub Fordon
Kang-in Lee zdobywa bramkę Twitter / ELEVEN SPORTS / Na zdjęciu: Kang-in Lee zdobywa bramkę
Latem doszło do mocnej przebudowy w Paris Saint-Germain. Z klubem pożegnały się takie gwiazdy jak Lionel Messi czy Neymar. Mistrz Francji odmłodził skład i wolał postawić na zawodników, którzy mają przed sobą wielkie kariery.

Jednym z nich jest Kang-in Lee. Koreańczyk po udanym sezonie w hiszpańskiej RCD Mallorce trafił do francuskiego giganta. I, jak na razie, bardzo dobrze odnajduje się w nowym otoczeniu.

Pomocnik zdobył już bramkę dla PSG w meczu Ligi Mistrzów z AC Milanem. Teraz z kolei zanotował pierwsze ligowe trafienie w rywalizacji z Montpellier HSC, która miała miejsce w piątek (3 listopada).

Lee otworzył wynik spotkania w 10. minucie. Wówczas Achraf Hakimi na prawej stronie boiska urwał się rywalom i zagrał piłkę w stronę Kyliana Mbappe. Ten zaskoczył przeciwników, ponieważ postanowił przepuścić futbolówkę.

Ta trafiła pod nogi Koreańczyka, a ten momentalnie zdecydował się na strzał. Piłka po jego uderzeniu wpadła prosto w okienko bramki strzeżonej przez Benjamina Lecomte. Francuz nie miał żadnych szans na udaną interwencję.

"CUDOWNIE PRZYMIERZYŁ!" - napisał profil Eleven Sports, zamieszczając nagranie z trafieniem Lee.

W drugiej połowie gospodarze dobili rywala. W 58. minucie gola zdobył Warren Zaire-Emery, a chwilę później wynik tej rywalizacji ustalił Vitinha.