"Polski" mecz dla Jana Bednarka. Bielik wszedł i jego zespół stracił dwa gole

Po golu w doliczonym czasie gry Southampton pokonał na wyjeździe Millwall 1:0. Zespół Jana Bednarka okazał się lepszy od ekipy Bartosza Białkowskiego. W sobotnie popołudnie grali też Michał Helik i Krystian Bielik.

Tomasz Galiński
Jan Bednarek (przy piłce) Getty Images / Matt Watson/Southampton FC / Na zdjęciu: Jan Bednarek (przy piłce)
Klasycznie w wyjściowym składzie Huddersfield Town znalazł się Michał Helik. Polak ma niepodważalną pozycję w zespole, choć patrząc na wyniki, to nie jest kolorowo.

Jego drużyna jest tuż nad strefą spadkową. I bezbramkowy remis w rywalizacji z Watfordem raczej nie poprawi nastrojów w szatni.

Tym razem mecz na ławce rezerwowych zaczął Krystian Bielik, który dotychczas grał niemal wszystko od deski do deski.

Birmingham City zremisowało przed własną publicznością z Ipswich Town 2:2, wypuszczając z rąk dwubramkowe prowadzenie. Bielik zameldował się na murawie w 73. minucie, jeszcze przy wyniku 2:0.

"Polski" mecz mieliśmy za to na stadionie The New Den, gdzie Millwall rywalizowało z Southampton. W bramce gospodarzy stanął Bartosz Białkowski, z kolei na środku obrony ekipy przyjezdnych od 1. minuty grał Jan Bednarek.

I ostatecznie lepszy okazał się zespół "Świętych". Białkowski został pokonany w trzeciej minucie doliczonego czasu przez Ryana Frasera.

Birmingham City - Ipswich Town 2:2 (1:0)
1:0 Jay Stansfield 13'
2:0 Cameron Burgess (s.) 51'
2:1 Marcus Harness 79'
2:2 Marcus Harness 89'

Huddersfield Town - Watford FC 0:0

Millwall FC - Southampton FC 0:1 (0:0)
0:1 Ryan Fraser 90+3'

Czy Jan Bednarek zasługuje na powołanie do reprezentacji Polski na najbliższe zgrupowanie?