Tak włoscy dziennikarze ocenili grę Zielińskiego. Jedna rzecz rzuca się w oczy

Piotr Zieliński spędził 86 minut na boisku podczas meczu włoskiej Serie A: Salernitana - Napoli. Nie zdobył gola, nie zaliczył asysty. Widać to w notach, które otrzymał ze ten występ.

Marek Bobakowski
Piotr Zieliński (z lewej) otrzymał dość przeciętne noty od włoskich dziennikarzy PAP/EPA / EPA/MASSIMO PICA / Piotr Zieliński (z lewej) otrzymał dość przeciętne noty od włoskich dziennikarzy.
SSC Napoli wygrało na wyjeździe z US Salernitaną 1919 - 2:0 (TUTAJ znajdziesz relację z tego meczu >>). Na boisku pojawiło się dwóch polskich piłkarzy: Piotr Zieliński rozegrał 86 minut w barwach gości (zmienił go Jens-Lys Cajuste), natomiast Mateusz Łęgowski w 69. minucie został zastąpiony przez Emila Bohinena.

Łęgowski został oceniony w przedziale 5,5-6 (w skali 1-10) przez największe włoskie media. Polski piłkarz nie wyróżnił się niczym szczególnym. "Występ bez błędów, ale i bez błysku jakości" - podsumował jego grę serwis oasport.it.

Zieliński? On również nie wyróżnił się niczym wielkim. Tym razem nie zapisał się w protokole meczowym. Dziennikarze wystawili mu noty w przedziale: od 6 do 7.

Jedna rzecz rzuciła się jednak w oczy. Otóż we włoskich mediach możemy znaleźć słowa o tym, że Polak swoje atuty zostawił na inne mecze. "Najwyraźniej zatrzymał swoje najlepsze karty dla innego rozdania" - można przeczytać w oasport.it.

"Mimo że nie pokazał pełni swoich umiejętności, to zawsze jego obecność na murawie sprawia, iż wzrasta jakość linii pomocy Napoli" - to z kolei podsumowanie ze strony tuttomercatoweb.com (Zieliński otrzymał tutaj notę 6.5).

Włoska wersja Eurosportu z kolei napisała: "Zieliński dzisiaj był jak prąd... przemienny. Miał kilka dobrych chwil, ale też długimi fragmentami nie było go w ogóle widać". Dziennikarz tego serwisu ocenił Polaka na 6.

Przypomnijmy, że już 8.11. (najbliższa środa) Napoli w ramach Ligi Mistrzów zagra bardzo ważne spotkanie z 1.FC Union Berlin. Ewentualna wygrana Włochów może ich bardzo przybliżyć do awansu z fazy grupowej. Może to właśnie na ten mecz Zieliński "zatrzymał swoje najlepsze karty"?

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Napoli zostanie mistrzem Włoch w sezonie 2023/24?