Bundesliga: wymiana ciosów i cztery gole w meczu ekip Kamińskiego oraz Kownackiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / DEFODI IMAGES / Na zdjęciu: Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg)
Newspix / DEFODI IMAGES / Na zdjęciu: Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg)

W spotkaniu 10. kolejki Bundesligi 2023/2024 zespół VfL Wolfsburg (Jakub Kamiński) zremisował u siebie 2:2 z Werderem Brema (Dawid Kownacki).

W ostatnim czasie zarówno Wolfsburg, jak i Werder nie zachwycały w Bundeslidze. Dlatego też trudno było wskazać faworyta niedzielnego starcia na Volkswagen-Arena.

Spotkanie rozpoczęło bardzo dobrze dla bremeńczyków, którzy już w 7. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas przepięknie z rzutu wolnego z około 20 metrów przymierzył Marvin Ducksch.

Odpowiedź ze strony gospodarzy nadeszła pół godziny później. Joakim Maehle dograł piłkę spod linii końcowej boiska na 7. metr do Vaclava Cernego, który pewnym strzałem pokonał Michaela Zetterera.

Po zmianie stron podopieczni Niko Kovaca poszli za ciosem i w 59. minucie wygrywali 2:1. Wtedy to Lovro Majer ładnie wyłożył piłkę jak na tacy Kevinowi Paredesowi, który wpakował futbolówkę do pustej bramki.

To nie był jednak koniec strzelania w Wolfsburgu, bo po niespełna 360 sekundach bremeńczycy wyrównali za sprawą Rafaela Borre'a. Kolumbijczyk celnie główkował, zaś znakomicie w tej sytuacji z prawego skrzydła dośrodkował Mitchell Weiser.

Później w zasadzie nic ciekawego już się nie działo na boisku. W 84. minucie na murawie pojawił się Jakub Kamiński, lecz nie był w stanie wpłynąć na wynik meczu, który zakończył się podziałem punktów.

Bundesliga, 10. kolejka:

VfL Wolfsburg - Werder Brema 2:2 (1:1) 0:1 - Marvin Ducksch 7' 1:1 - Vaclav Cerny 37' 2:1 - Kevin Paredes 59' 2:2 - Rafael Borre 65'

Czerwona kartka: Maxence Lacroix (VfL Wolfsburg) w 88. minucie /za drugą żółtą kartkę/.

*Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg) grał od 84. minuty meczu. *Dawid Kownacki (Werder Brema) poza kadrą meczową z powodu choroby.

***

1. FC Heidenheim 1846 - VfB Stuttgart 2:0 (0:0) 1:0 - Jan Schoppner 70' 2:0 - Tim Kleindienst 90+4'