Liga Mistrzów: bez niespodzianek w meczach Manchesteru City i RB Lipsk

W spotkaniach 4. kolejki grupy G Ligi Mistrzów 2023/2024 broniący tytułu Manchester City ograł u siebie Young Boys Berno 3:0, zaś RB Lipsk pokonał na wyjeździe Crvenę Zvezdę Belgrad 2:1. Zespoły z Anglii i Niemiec są pewne gry w 1/8 finału.

Tomasz Rosiński
piłkarze Manchesteru City PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
Man City, po wygranej w poprzednim meczu z Young Boys 3:1, co oczywiste przystępował do wtorkowej rywalizacji w roli zdecydowanego faworyta i wyszedł na prowadzenie w 23. minucie. Wówczas Erling Haaland pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Sandro Laupera na Matheusie Nunesie.

Kolejny cios szwajcarskiej drużynie gospodarze zadali tuż przed przerwą za sprawą świetnej, indywidualnej akcji Phila Fodena, który odważnie wbiegł z piłką w "szesnastkę" rywala i uderzeniem przy dalszym słupku pokonał Anthony'ego Racioppiego.

Niedługo po zmianie stron z około 17 metrów przepięknie huknął Haaland, który skompletował dublet i jak się później okazało ustalił wynik tej nierównej konfrontacji.

Podobnie jak The Citizens również ekipa z Lipska ponownie uporała się ze swoim rywalem z Serbii, a strzelanie rozpoczął już w 8. minucie. Wtedy to Xaver Schlager zagrał futbolówkę do Xaviego Simonsa, który po przebiegnięciu kilku metrów w ładnym stylu umieścił ją w siatce.

W 77. minucie prowadzenie podopiecznych Marco Rose podwyższył Lois Openda, któremu piłkę znakomicie podawał Schlager.

Po chwili gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, a zarazem honorową po samobójczym trafieniu Benjamina Henrichsa.

Liga Mistrzów, 4. kolejka gr. G:

Manchester City - Young Boys Berno 3:0 (2:0)
1:0 - Erling Haaland 23' (k.)
2:0 - Phil Foden 45+1'
3:0 - Erling Haaland 51'

Czerwona kartka: Sandro Lauper (Young Boys Berno) w 53. minucie /za drugą żółtą kartkę/.

Crvena Zvezda Belgrad - RB Lipsk 1:2 (0:1) 0:1 - Xavi Simons 8' 0:2 - Lois Openda 77' 1:2 - Benjamin Henrichs 81' (sam.)

Liga Mistrzów, gr. G

# Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Manchester City 6 6 0 0 18:7 18
2 RB Lipsk 6 4 0 2 13:10 12
3 Young Boys Berno 6 1 1 4 7:13 4
4 Crvena Zvezda Belgrad 6 0 1 5 7:15 1

-> Gromy spadły na FC Barcelonę. "Aż oczy bolą"

Czy Manchester City wygra grupę G Ligi Mistrzów 2023/2024 z kompletem zwycięstw?