Niespodzianka! Przebudzone Bournmeouth zatrzymało Newcastle

Po serii meczów bez porażki pogromcę znalazła drużyna Newcastle, która 0:2 na wyjeździe przegrała z Bournemouth. Dla gospodarzy była to druga wygrana w trzech ostatnich potyczkach.

Michał Piegza
piłkarze Newcastle United Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: piłkarze Newcastle United
Piłkarze Bournemouth po słabym początku sezonu przebudzili się. Przed dwoma tygodniami zespół pokonał Burnley, następnie przegrał aż 1:6 z Manchesterem City.

W sobotę o punkty miało być ciężko. Rywalem gospodarzy było rozpędzające się Newcastle, które meczów nie przegrywało.

Miejscowi pokazali, że o słabszej pierwszej fazie rozgrywek już zapomnieli. Po godzinie gry prowadzenie dla Bournemouth uzyskał Dominic Solanke. Ten sam zawodnik trzynaście minut później ustalił wynik i sprawił, że jego drużyna w Premier League awansowała na 17. miejsce.

AFC Bournemouth - Newcastle United 2:0 (0:0)
1:0 - Solanke 60'
2:0 - Solanke 73'