Popis Karima Benzemy. On wciąż to ma

Karim Benzema odżył po zwolnieniu trenera. Francuz skompletował hat-tricka, zaś Al-Ittihad FC pokonało 4:2 Abha Club z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie.

Rafał Szymański
Benzema w akcji Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: Benzema w akcji
Na pierwszego gola doświadczonego zawodnika kibice musieli czekać do 38. minuty piątkowej rywalizacji. Bramkarz Abha Club nie zdołał zatrzymać strzału Karima Benzemy z rzutu karnego i gospodarze zyskali jednobramkową przewagę.

Abha Club odpowiedział po przerwie za sprawą Karla Toko Ekambiego. Radość przyjezdnych nie trwała długo, bo kilkadziesiąt sekund później Benzema przypomniał o sobie przepiękną asystą przy trafieniu Igora Coronado.

Ten sam duet wypracował kolejną bramkę, lecz tym razem akcję sfinalizował Francuz. W 69. minucie znowu asystował Coronado, natomiast Benzema strzałem z niewielkiej odległości przypieczętował swojego hat-tricka.

Gol Fahada Jumayaha niewiele pomógł gościom, którzy w ostatecznym rozrachunku przegrali 2:4 na terenie Al-Ittihad FC. W pełnym wymiarze czasowym wystąpił Grzegorz Krychowiak.

Benzema był skonfliktowany z Nuno Espirito Santo i wpłynął na jego zwolnienie. Utytułowany snajper odżył na początku trenera Hassana Khalify.

Al-Ittihad FC - Abha Club 4:2 (1:0)
1:0 - Karim Benzema (k.) 38'
1:1 - Karl Toko Ekambi 51'
2:1 - Igor Coronado 54'
3:1 - Karim Benzema 67'
4:1 - Karim Benzema 69'
4:2 - Fahad Jumayah 85'