Coraz mniejsza presja na PSG w Ligue 1

Pozytywna kolejka Ligue 1 dla Paris Saint-Germain, które zwyciężyło 3:0 ze Stade de Reims. Mistrz Francji nieco odskoczył w tabeli od AS Monaco oraz OGC Nice. Zespoły te zremisowały bezbramkowo.

Mecz Ligue 1: FC Lorient - AS Monaco Instagram / AS Monaco / Mecz Ligue 1: FC Lorient - AS Monaco
AS Monaco zagrało o ugruntowanie pozycji w czołówce Ligue 1. Przeciwnikiem zespołu z księstwa był niepokonany od trzech kolejek i walczący o awans do europejskich pucharów Le Havre. AS Monaco przeważało w pierwszej połowie, ale nie przekuło żadnej z sytuacji podbramkowych w gola otwierającego wynik. Po zmianie stron niewiele się zmieniło, a bezbramkowy remis nie mógł zadowolić w pełni żadnego z zespołów.

Kylian Mbappe był pierwszoplanowym piłkarzem w wygranym 3:0 meczu ze Stade de Reims. Reprezentant Francji strzelił wszystkie gole. Swoją kanonadę rozpoczął w pierwszej połowie, a następnie skompletował hat-tricka po zmianie stron. Paryżanie są liderami po ośmiu zwycięstwach, trzech remisach i po jednej porażce. Dzięki 13 bramkom Kylian Mbappe prowadzi zdecydowanie w klasyfikacji strzelców Ligue 1.

Marcin Bułka zachował czyste konto już po raz ósmy w sezonie. Bramkarz OGC Nice nie skapitulował po jedynym strzale celnym w bezbramkowym meczu z Montpellier. Niepokonana drużyna z Nicei jest wiceliderem po siedmiu zwycięstwach oraz pięciu remisach.