Lider Fortuna I ligi jest coraz mocniej zagrożony

Odra Opole poniosła już trzecią porażkę z rzędu w Fortuna I lidze. Tym razem lider przegrał 0:2 z Wisłą Płock. Nie wyprzedził go w sobotę Górnik Łęczna, który zremisował bezbramkowo z Polonią Warszawa.

mecz Wisła Kraków - Odra Opole WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: mecz Wisła Kraków - Odra Opole
Odra Opole poniosła kolejno porażki 0:2 z Motorem Lublin, 0:3 z Górnikiem Łęczna i w sobotę 0:2 z Wisłą Płock. Ponownie nie udało jej się zapunktować, ani zdobyć gola. W obu połowach spotkania w województwie mazowieckim straciła po jednej bramce, a celne uderzenia oddali Dawid Kocyła oraz Paweł Chrupałła.

Opolanie jeszcze w sobotę nie stracili prowadzenia w tabeli, ale niewykluczone, że stanie się to w niedzielę. Na razie możliwości wyprzedzenia Odry nie wykorzystał Górnik Łęczna. Podopieczni Ireneusza Mamrota zremisowali 0:0 z Polonią Warszawa. Najmocniejsza defensywa ligi raz jeszcze nie pozwoliła sobie na kapitulację, ale zdobycie bramki beniaminka okazało się zadaniem trudnym do wykonania.

Na zakończenie dnia na zapleczu PKO Ekstraklasy zmierzyli się Bruk-Bet Termalica Nieciecza ze Stalą Rzeszów. Gospodarze prowadzili dzięki strzałowi Kacpra Karaska po pierwszej połowie, ale Stal popisała się kolejnym w ostatnich tygodniach dobrym finiszem. Drużyna z Podkarpacia poprawiła wyniki w porównaniu z początkiem sezonu i tym razem odwróciła rezultat na 2:1.