Śląsk idzie na całość! Wrocławianie złożyli oferty dwóm czołowym piłkarzom

Śląsk przeżywa świetny okres. Otwiera tabelę, a we wtorek ogłosił komplet kibiców na grudniowy mecz z Rakowem. Wrocławianie nie próżnują też poza boiskiem. Jak się dowiedziały WP SportoweFakty, lider właśnie złożył oferty dwóm czołowym graczom!

Piotr Koźmiński
Piotr Koźmiński
Erik Exposito WP SportoweFakty / Erik Exposito
Boom na Śląsk Wrocław trwa w najlepsze, ale nie ma się co dziwić, bo zespół spisuje się znakomicie. Drużyna Jacka Magiery otwiera ligową tabelę, a niedługo po raz drugi w tym sezonie na obiekcie zasiądzie komplet widzów.

Po raz pierwszy w tym sezonie zdarzyło się to, gdy do Wrocławia przyjechała Legia, a po raz drugi dojdzie do tego w starciu z Rakowem.

Wielu kibiców, co naturalne, przychodzi na Erika Exposito. To jego koszulki sprzedają się najlepiej, to on jest liderem i kapitanem. Nic więc dziwnego, że poza mistrzostwem Polski kibice Śląska marzą o tym, aby Hiszpan został w klubie na dłużej.

Umowa lidera strzelców ligi (15 meczów, 12 goli, 3 asysty) kończy się już po tym sezonie, a świetna forma Exposito sprawia, że wrocławianie będą mieli solidnych rywali w walce o jego usługi. Klub z Dolnego Śląska nie chce się jednak poddawać. Z informacji WP SportoweFakty wynika, że wrocławianie złożyli w tym tygodniu propozycję przedłużenia umowy swojemu kapitanowi.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: poznaliśmy bramkę roku?! Fenomenalny gol 

Oczywiście, o tym, że tak się stanie mówiło się od dawna, ale najpierw były to, można powiedzieć, wstępne przymiarki. Na początku tego tygodnia klub podjął kolejny krok: Hiszpan dostał już propozycję "na piśmie".

Jej szczegóły są owiane tajemnicą, ale w ciemno można zakładać, że to najwyższa oferta w historii Śląska. Czemu nie ma się co dziwić. Po pierwsze, Exposito jest gwiazdą ligi (Raków też kusił go wielkimi zarobkami), a po drugie to co wspomniano wyżej. To w pewnej mierze na niego przychodzą kibice, a więc pomaga w generowaniu zysków z frekwencji. Ergo: taki kontrakt mógłby się dobrze zamortyzować.

Na tym jednak nie koniec dobrych wieści. Śląsk złożył ofertę przedłużenia nie tylko Exposito, ale również Matiasowi Nahuelowi. Temu ofensywnemu pomocnikowi (14 meczów w tym sezonie, 4 gole, 2 asysty) kontrakt też kończy się latem, a wrocławianom bardzo zależy na tym, aby i on pozostał w klubie. Obu piłkarzy reprezentuje agencja Promoesport.

Piotr Koźmiński, dziennikarz WP SportoweFakty

Czy Śląskowi uda się przedłużyć kontrakt z Erikiem Exposito?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×