Nie wyszedł na II połowę. Dramat Polaka. "Trafił do szpitala"

W przerwie meczu z Czechami Michał Probierz musiał podjąć trudną decyzję. Karol Świderski nie był w stanie kontynuować gry i jak poinformował komentator TVP Sport, bezpośrednio ze stadionu został przewieziony do szpitala.

Rafał Szymański
Karol Świderski w akcji PAP / Piotr Nowak / Karol Świderski w akcji
Po pierwszej części meczu z reprezentacją Czech w szeregach Biało-Czerwonych zapanował entuzjazm. Jakub Piotrowski z niewielkiej odległości skierował piłkę do siatki i dał prowadzenie gospodarzom w Warszawie. Niestety, w przerwie Michał Probierz miał twardy orzech do zgryzienia.

Kiedy pozostali kadrowicze udali się do szatni, Adam Buksa zaczął intensywnie się rozgrzewać pod okiem jednego z asystentów selekcjonera. Okazało się, że Probierz przygotowywał wymuszoną zmianę.

Niemal wszyscy piłkarze podstawowego składu wyszli na drugą połowę piątkowego spotkania. Wyjątkiem był Karol Świderski. Właśnie napastnik Charlotte FC został zastąpiony przez Buksę.

Pierwsze prognozy przekazane przez Jacka Laskowskiego na antenie TVP Sport nie brzmiały zbyt optymistycznie. Komentator poinformował, że w pewnym momencie Świderski źle się poczuł i został przewieziony bezpośrednio do szpitala. Probierz wraz ze swoimi współpracownikami czeka na konkretną diagnozę.

To kolejny problem, z którym musi zmierzyć się selekcjoner. W dniu meczu z Czechami z gry został wyłączony Piotr Zieliński. Podstawowy pomocnik reprezentacji Polski nagle zachorował i musiał pozostać w hotelu.

W ostatecznym rozrachunku Polska zremisowała z Czechami 1:1. Kadra Probierza wiosną zagra w barażach o awans.

Kibice przecierali oczy ze zdumienia. Czy to Petr Cech?!

Czy uważasz, że Świderski tworzy dobry duet z Lewandowskim?