Wykazał się sprytem w polu karnym. Zobacz gola dla Polski [WIDEO]

W 38. minucie reprezentacja Polski objęła prowadzenie w starciu z Czechami. Debiutancką bramkę w kadrze zdobył Jakub Piotrowski.

Dawid Franek
Jakub Piotrowski strzelił pierwszego gola w narodowych barwach Twitter / Jakub Piotrowski strzelił pierwszego gola w narodowych barwach
To wielka chwila dla Jakuba Piotrowskiego. Dotychczas pomocnik, występujący na co dzień w bułgarskim Łudogorcu Razgrad, zagrał w narodowych barwach zaledwie 8 minut. W spotkaniu z Czechami otrzymał szansę gry od początku. W pierwszej połowie pokazał klasę w polu karnym podczas jednej z ofensywnych akcji.

Najpierw świetnie lewą stroną popędził Nicola Zalewski, wyraźnie przyspieszając akcję. Nasz wahadłowy bardzo dobrze zagrał w pole karne - w kierunku Karola Świderskiego. Piłka nie dotarła jednak do napastnika.

Dotknął ją jeden z obrońców rywali, który jednocześnie nabił swojego bramkarza. Wtedy piłka spadła pod nogi zaskoczonego Piotrowskiego, który zachował zimną krew i skierował ją do siatki. Wówczas reprezentacja Polski objęła prowadzenie.

Ten gol to potwierdzenie doskonałej dyspozycji 26-latka. W tym sezonie w barwach Łudogorca Razgrad zagrał w 25 spotkaniach. Zdobył dziewięć bramek i zanotował dwie asysty.

Ostatecznie jednak Polska nie zdołała pokonać Czechów. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.