Eliminacje Polaków nazwał jednym słowem. Dobitniej się nie da

Jan Tomaszewski przedstawił zaskakującą opinię po tym, jak Polska tylko zremisowała 1:1 z Czechami. - Uważam, że to był najlepszy mecz naszej reprezentacji w eliminacjach - ocenił ekspert "Super Expressu".

Rafał Szymański
Jan Tomaszewski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Jan Tomaszewski
Nie tak kibice Biało-Czerwonych wyobrażali sobie piątkowy wieczór. Reprezentacja Polski po pierwszej połowie miała jednobramkową przewagę za sprawą Jakuba Piotrowskiego, natomiast w drugiej odsłonie Tomas Soucek zapewnił punkt Czechom. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

W praktyce oznacza to, że ekipa Michała Probierza straciła wszelkie szanse na bezpośredni awans na mistrzostwa Europy. Na polską kadrę po kolejnym nieudanym występie spadała spora fala krytyki.

Słynący z kontrowersyjnych opinii Jan Tomaszewski zabrał głos na łamach "Super Expressu". Były bramkarz zaskoczył fanów swoimi spostrzeżeniami po zremisowanym meczu.

- Uważam, że to był najlepszy mecz naszej reprezentacji w eliminacjach całych. Ale całe eliminacje to był wstyd. Po drugie, mam nadzieję, że Michał Probierz przekonał się, że gra się tylko jedną dziewiątka - stwierdził.

Nawiązując do słów Tomaszewskiego, od pierwszej minuty w ataku obok Roberta Lewandowskiego zagrał Karol Świderski. W przerwie napastnik został przewieziony do szpitala, a jego miejsce zajął Adam Buksa.

- Gdyby za Świderskiego w pierwszej połowie grał Szymański, to w pierwszej połowie mielibyśmy przewagę w środku pola. Nie przewagę w obronie, bo ten nasz atak pozycyjny to był obrona - bramkarz - skomentował Tomaszewski.

Były kapitan szczerze o reprezentacji. "Nie mamy takich zawodników by grać jak kiedyś"

Czy Polska zagrała z Czechami swój najlepszy mecz w eliminacjach Euro 2024?