Rozpoczęły się rewanże w II lidze. Trwa koszmar Stomilu Olsztyn

Stomilowi Olsztyn jest coraz bliżej dna II ligi po porażce 1:2 z Zagłębiem II Lubin. Lider Kotwica Kołobrzeg dopiero rzutem na taśmę uratował punkt w zwariowanym starciu z Polonią Bytom.

piłkarze Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Stomilu Olsztyn
Trwa koszmarna jesień dla Stomilu Olsztyn, który w poprzednim sezonie doszedł aż do finału baraży o awans. W obecnych rozgrywkach drużyna ma problem z punktowaniem zarówno pod wodzą trenera Patryka Czubaka, jak i Janusza Bucholca. W sobotę przegrała 1:2 z Zagłębiem II Lubin. Wszystkie gole padły w drugiej połowie, a olsztynianie poprawili wynik dopiero w doliczonym czasie.

Stal Stalowa Wola zwyciężyła 3:1 z GKS-em Jastrzębie. Więcej działo się w pierwszej połowie, która została przerwana serpentyniadą oraz racowiskiem. Poza tym Stalówka była skuteczna i zdobyła dwubramkowe prowadzenie. GKS miał swoje momenty po przerwie, ale przekuł je wyłącznie w gola kontaktowego Michała Bednarskiego. To było za mało do odniesienia pierwszego w sezonie zwycięstwa na wyjeździe. Stal ustaliła wynik strzałem Macieja Wojtaka w doliczonym czasie.

Kolejny szalony mecz z udziałem lidera Kotwicy Kołobrzeg. Nie pozwoliła pokonać się Polonii Bytom po raz drugi w sezonie, choć dużo wskazywało na takie rozstrzygnięcie. Beniaminek prowadził 2:0, a w doliczonym czasie jeszcze 3:2. Ostatnie słowo powiedziała Kotwica, która uderzeniem Jonathana Juniora doprowadziła do remisu 3:3. Kołobrzeżanie nieco tradycyjnie natracili bramek, ale też postrzelali.

Do ważnego meczu dla sytuacji na dole tabeli doszło w Krakowie. Sandecja Nowy Sącz poprawiła swoją i tak trudną sytuację zwycięstwem 1:0 z Olimpią Grudziądz. Jedyne uderzenie do bramki beniaminka oddał Denis Potoma w 23. minucie. Trafienie było tylko jedno, ale za to urodziwe, ponieważ pomocnik przymierzył efektownie zza pola karnego. Sandecja pozostaje w stawce ostatnia, ale ma już taką samą liczbę punktów jak przedostatnia Olimpia.

Na zakończenie drugoligowego dnia Wisła Puławy zremisowała 1:1 na stadionie Chojniczanki. Pierwsza bramka padła już w 13. minucie za sprawą dobrze znanego na Pomorzu Dawida Retlewskiego. Wisła była długo na prowadzeniu, choć na początku drugiej części straciła zawodnika. To konsekwencja drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Łukasza Wiecha. Chojniczanka wyrównała dopiero w ostatniej, doliczonej minucie strzałem zmiennika Alexa Firmino.

18. kolejka II ligi:

Zagłębie II Lubin - Stomil Olsztyn 2:1 (0:0)
1:0 - Patryk Kusztal (k.) 57'
2:0 - Szymon Karasiński 67'
2:1 - Daniel Pietraszkiewicz 90'

Polonia Bytom - Kotwica Kołobrzeg 3:3 (2:0)
1:0 - Dawid Wolny (k.) 13'
2:0 - Lucjan Zieliński 28'
2:1 - Olaf Nowak 78'
2:2 - Filip Kozłowski 86'
3:2 - Daniel Ściślak 90'
3:3 - Jonathan Junior 90'

Stal Stalowa Wola - GKS Jastrzębie 3:1 (2:0)
1:0 - Arkadiusz Ziarko 6'
2:0 - Bartosz Pioterczak 34'
2:1 - Michał Bednarski 60'
3:1 - Maciej Wojtak 90'

Sandecja Nowy Sącz - Olimpia Grudziądz 1:0 (1:0)
1:0 - Denis Potoma 23'

Chojniczanka - Wisła Puławy 1:1 (0:1)
0:1 - Dawid Retlewski 13'
1:1 - Alex Firmino 90'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stomil Olsztyn utrzyma się w tym sezonie w II lidze?