Panie zakończyły rundę jesienną. Zasypane boisko w Łęcznej

Rozegrano już prawie wszystkie mecze rundy jesiennej Orlen Ekstraligi. No właśnie, "prawie", bo spotkanie Górnika Łęczna z AZS-em UJ Kraków zostało odwołane z powodu śniegu, który zasypał płytę stadionu.

Krzysztof Sędzicki
mecz Czarni Antrans Sosnowiec - Śląsk Wrocław Facebook / KKS Czarni Antrans Sosnowiec / Dariusz Koziorowski / Na zdjęciu: mecz Czarni Antrans Sosnowiec - Śląsk Wrocław
Drużyna z Krakowa przyjechała do Łęcznej. Na stadionie Górnika piłkarki zastały jednak centymetrową warstwę śniegu. Nie podjęto nawet próby odśnieżenia płyty. Na nieco ponad godzinę przed planowanym rozpoczęciem gry podjęta została decyzja o przełożeniu meczu. Na razie nie wiadomo, czy odbędzie się on jeszcze w tym roku, czy już w przyszłym.

Wszystkie pozostałe starcia odbyły się zgodnie z planem. W Szczecinie pewne zwycięstwo odniosły piłkarki Pogoni, które pokonały Rekord Bielsko-Biała 4:0. Dwa gole zdobyła Jaylen Crim, a po jednym - Martyna Brodzik i Emilia Zdunek. Ekipa z Pomorza Zachodniego przezimuje na pierwszym miejscu w tabeli. Jej bilans to 29 punktów za 9 zwycięstw i 2 remisy. Szczecinianki nie doznały ani jednej porażki.

A drugie miejsce po rundzie jesiennej zajmować będzie GKS Katowice, który pokonał u siebie UKS SMS Łódź 1:0. Jedyny gol padł w ósmej minucie za sprawą Dżesiki Jaszek. Zespół Karoliny Koch ma trzy punkty straty do Pogoni i sześć oczek przewagi nad trzecim AP Orlenem Gdańsk. Drużyna z Trójmiasta wygrała w niedzielę w Olsztynie ze Stomilankami 1:0 po golu Kim Sanford.

Dziewiątej porażki w tym sezonie doznały piłkarki Medyka POLOmarketu Konin, które uległy u siebie Pogoni Dekpol Tczew 1:2. Miejscowe objęły prowadzenie w 16. minucie za sprawą Jeleny Vujadinović, ale osiem minut później wyrównała Julia Olkiewicz. A na kwadrans przed końcem bramkę na wagę trzech punktów dla zespołu z Kociewia zdobyła Klaudia Tobiczyk.

Piątą wygraną i awans na piąte miejsce w tabeli uzyskały Czarne Antrans Sosnowiec po wygranej 2:1 ze Śląskiem Wrocław. Gospodynie po trafieniach Klaudii Miłek w 37. i Nikol Kaletki w 70. minucie prowadziły 2:0. Jednak w doliczonym czasie gry pechową interwencję przy rzucie rożnym zaliczyła Oliwia Szperkowska i wrocławianki w ten sposób zdobyły gola kontaktowego i - jak się później okazało - honorowego.

To jednak nie koniec emocji z piłką kobiecą w tym roku. Za tydzień odbędą się mecze 1/16 finału Orlen Pucharu Polski, a 1 i 5 grudnia odbędą się jeszcze mecze Ligi Narodów UEFA.