Nie mieliśmy szefa w drużynie - trenerzy o spotkaniu GKS Jastrzębie - Przebój Wolbrom

Piłkarze z Jastrzębia przegrali z Przebojem Wolbrom 2:4 i spadli na ostatnią pozycję w lidze. Na konferencji prasowej po spotkaniu trener gospodarzy Jerzy Wyrobek przyznał, że o porażce zadecydowały szkolne błędy i brak lidera w drużynie. W szczególności obwiniał doświadczonych graczy, którzy nie potrafili wziąć ciężaru gry na swoje barki.

Wojciech Skrocki

Robert Orłowski (trener Przeboju): W jednym zdaniu można powiedzieć, że wróciliśmy z piekła do nieba. W pierwszej połowie zrobiliśmy tyle błędów, że przykro było patrzeć na naszą grę. Błąd drużyny gospodarzy w postaci bramki samobójczej dał nam wiarę w to, że możemy tu powalczyć o więcej niż remis. Mecz był bardzo ciężki myślę, że dla obu zespołów tym bardziej, że my nie preferowaliśmy takiej gry jak gospodarze, którzy grali tylko i wyłącznie długimi piłkami i chcieli skorzystać z zamieszania. Przy stanie 3:2 dla nas to, że gospodarze nie wykorzystali dwóch idealnych sytuacji to już tylko ich wina. Natomiast my skorzystaliśmy z tego, że gospodarze się zapędzali do przodu i wykorzystaliśmy kontry. Uważam, że bramka na 4:2 była dopełnieniem naszego większego "chciejstwa" tutaj żeby wygrać. Chcieliśmy wygrać bez względu jak się ten mecz układał od samego początku.

Jerzy Wyrobek (trener GKS-u): Trudno cokolwiek mądrego powiedzieć, bo w pierwszej połowie mogło być już po meczu. Niestety kolejna samobójcza bramka po której przeciwnik dostał wiatru w plecy. Druga połowa katastrofa. Tak proste, dziecinne błędy, gdzie na odprawie uczulało się zawodników, żeby nie dali się kontrować. Mam pretensje do doświadczonych piłkarzy, którzy powinni pokierować, a nie głupio grać. Zaczęliśmy popełniać błędy, które nie powinny się zdarzyć. Szkoda sytuacji na 3:3, potem znowu się odkryliśmy. Nie mieliśmy takiego szefa w drużynie, który pokierowałby grą mimo posiadania kilku doświadczonych piłkarzy. Na pewno też brakło dzisiaj sił. Po meczu powiedziałem piłkarzom, żeby zaczęli grać normalnie. Nie bać się, bo po stracie bramki na 2:1 wystraszyli się i gra siadła. W poprzednim meczu Copik wziął grę na swoje barki, a dzisiaj nie było takiego człowieka. Gratuluję przeciwnikowi zwycięstwa.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!