Probierz na to czekał. Jakub Moder wrócił do gry!

Po 602 dniach na boiska Premier League wrócił Jakub Moder. Polak na boisku pojawił się w końcówce meczu z Nottingham Forrest (3:2).

Michał Piegza
Zawodnicy Newcastle w sobotę rozbili Chelsea PAP/EPA / PAP/EPA/ADAM VAUGHAN / Zawodnicy Newcastle w sobotę rozbili Chelsea
Od 2 kwietnia 2022 roku na boiskach Premier League nie występował Jakub Moder. Wówczas w potyczce z Norwich Polak wszedł na boisko w 83. minucie. Kilka minut później opuścił jej z poważną kontuzją. Reprezentant Polski zerwał więzadła.

Leczenie i rehabilitacja trwały bardzo długo. Po 602 dniach Moder ponownie zagrał w ligowej elicie w Anglii. Reprezentant Polski spędził trzynaście minut na boisku w potyczce z Nottingham Forrets. Zawodnik wszedł na plac gry w momencie, kiedy gracze gospodarzy złapali kontakt bramkowy (3:2). Do końca potyczki wynik nie uległ zmianie.

Powrót do gry Polaka w piątek zapowiadał Roberto De Zerbi. Początkowo mówiło się, że Moder gotowy do występów będzie w styczniu. Ostatecznie wszystko udało się przyspieszyć.

Występ pomocnika to świetna wiadomość dla selekcjonera reprezentacji Polski Michała Probierza, który być mógł liczyć na Modera w marcowych barażach o Euro 2024.

Coraz gorzej w Premier League wygląda sytuacja Chelsea. Londyńczycy w meczu 13. kolejki pokonując na wyjeździe Newcastle mogli zbliżyć się do miejsc pucharowych.

W mecz lepiej weszli jednak gospodarze, którzy prowadzili od 13. minut. W 23. minucie Chelsea wyrównała. Wynik nie zmienił się do przerwy.

W 2. połowie gospodarze ruszyli na rywala i po godzinie gry odzyskali prowadzenie. Nie minęło sześćdziesiąt sekund, a zawodnicy Newcastle odskoczyli rywalom na dwa trafienia.

Było jasne, że piłkarzom z Londynu trudno będzie wrócić do meczu. W końcówce miejscowi dołożyli jeszcze jedno trafienie i efektownie zwyciężyli 4:1.

Ważne punkty wywalczył beniaminek. Gracze Luton w domowej potyczce z Crystal Palace prowadzili od 72. minuty, ale rywale wyrównali po trzech minutach. Decydujący cios miejscowi zadali w 84. minucie. Skazywani na spadek zawodnicy beniaminka oddalili się od strefy spadkowej na cztery punkty.